Wiadomości

  • 28 października 2020
  • wyświetleń: 2457

Nowa dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej

Ewa Bachta, dotychczasowa dyrektor bielskiego Szpitala Pediatrycznego, złożyła wypowiedzenie umowy o pracę ze względu na stan zdrowia. Zarząd Powiatu, który jest organem prowadzącym dla Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej przyjął jej rezygnację. Od 28 października pełniącą obowiązki dyrektora jednostki została Katarzyna Czauderna. To nowa szefowa bielskiego „pediatryka” na najbliższe pół roku.

szpital pediatryczny
Nowa dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


Katarzyna Czauderna ma 35 lat, jest specjalistką od zdrowia publicznego, na tym kierunku ukończyła studia magisterskie na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Ukończyła także studia podyplomowe z zarządzania zakładami opieki zdrowotnej. Nowa dyrektor doskonale zna bielski szpital, ponieważ pracuje w nim od 2007 r. Przez 7 ostatnich lat była kierownikiem Działu Metodyczno-Organizacyjnego i Statystyki.
Ewa Bachta kierowała Szpitalem Pediatrycznym w Bielsku-Białej od początku 2020 r. Zastąpiła na tym stanowisku dr Ryszarda Odrzywołka, który przeszedł na emeryturę.

mp / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.