Wiadomości

  • 29 października 2020
  • 1 listopada 2020
  • wyświetleń: 3916

Serce na nakrętki dla Ewelinki stanęło na placu Jana Pawła II

Na Placu Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach stanął nowy, ażurowy pojemnik w kształcie serca, do którego można wrzucać plastikowe nakrętki. Zebrane dzięki nim pieniądze zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację dwuletniej Ewelinki, która urodziła się z zespołem niedorozwoju lewego serca HLHS.

Serce na nakrętki stanęło na placu Jana Pawła II
Serce na nakrętki stanęło na placu Jana Pawła II · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Na początku października burmistrz Marian Błachut oraz Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach włączyli się w akcję charytatywną na rzecz dwuletniej Ewelinki. W ramach akcji zbierane są plastikowe nakrętki, a zebrane dzięki temu pieniądze zostaną przekazane na operację, rehabilitację i dalsze leczenie dziecka.

- Od 2 października nakrętki można było wrzucać do tymczasowego pojemnika ustawionego przy Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego przy Placu Jana Pawła II 1. Już wtedy, na polecenie Burmistrza Mariana Błachuta, Biuro Gospodarki Odpadami UM zleciło wykonanie i ustawienie na Placu Jana Pawła II stałego ażurowego pojemnika w kształcie serca, do którego mieszkańcy będą mogli wrzucać nakrętki o każdej porze i również w weekendy. Pojemnik miał stanąć przed końcem miesiąca i tak się faktycznie stało - informuje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

- Zebrane nakrętki będą przekazywane na tę oraz na koleje akcje charytatywne. Zachęcamy się do włączenia w tę akcję, łączącą cele charytatywne i ekologiczne! Dzisiaj da małej Ewelinki, a w przyszłości dla następnych potrzebujących dzieci - dodaje czechowicki magistrat.

O akcji zbierania nakrętek dla chorej Ewelinki portal czecho.pl pisał tutaj.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.