Reklama

Wiadomości

  • 1 listopada 2020
  • 2 listopada 2020
  • wyświetleń: 8184

[WIDEO] Mieszkaniec Miliardowic tworzy gry planszowe dla dzieci

Marcin Kubiesa, mieszkaniec Ligoty - Miliardowic oraz tata Wiktora i Konrada jest autorem gry fabularnej dla dzieci "Mistrz Baśni". Od kilku miesięcy tworzy "Baśniogry". Do wydania planszówek możemy się przyczynić wpłacając pieniądze na zbiórkę na portalu crowdfundingowym, a grę może przetestować każdy z nas.

Mieszkaniec Miliardowic tworzy gry planszowe dla dzieci
Mieszkaniec Miliardowic tworzy gry planszowe dla dzieci · fot. facebook.com/MistrzBasni


"Baśniogry" to ilustrowane paragrafówki dla dzieci, z tworzeniem własnego bohatera, zdobywaniem przyjaciół i zbieraniem magicznych przedmiotów. Jest to RPG bez Mistrza Gry, dla jednego gracza. Rodzic może czytać kolejne paragrafy, a dziecko podejmuje wszystkie decyzje samodzielnie. Jedna rozgrywka to 15-20 minut.Według planów Marcina Kubiesy gra ma zostać wydana w marcu 2021 roku. Obecnie trwa zbiórka funduszy na wydrukowanie planszówki. - Zbiórka jeszcze się nie zakończyła, potrwa do 16 listopada. Wydanie trzech pierwszych "Baśniogier" jest już pewne, ale mamy kolejne ulepszenia zestawów oraz kolejne tytuły "Baśniogier" do wydania - powiedział w rozmowie z portalem czecho.pl Marcin Kubiesa. Zbiórka dostępna jest tutaj. - Ci, którzy wesprą teraz wydanie książki otrzymają zestawy i dodatki, które później nie będą dostępne w sklepach - dodaje autor.

Mieszkaniec Miliardowic tworzy gry planszowe dla dzieci
Mieszkaniec Miliardowic tworzy gry planszowe dla dzieci · fot. wspieram.to/basniogra


Kubiesa w ubiegłym roku organizował podobną zbiórkę na RPG dla dzieci, dzięki której wydał edukacyjną grę fabularną "Mistrz Baśni", która otrzymała główną nagrodę w kategorii edukacja w konkursie "Świat Przyjazny Dziecku", organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. Co ciekawe, jedna z gier planszowych autorstwa Kubiesy została wydana w języku rosyjskim. - Odezwał się do mnie przedstawiciel rosyjskojęzycznej społeczności miłośników gier paragrafowych. Zapytał, czy może przetłumaczyć "Zagubionego czarodzieja", żeby i oni mogli z niego skorzystać. Oczywiście się zgodziłem, ale nie sądziłem, że tak szybko zobaczę rosyjskojęzyczną wersję baśniogry! - mówi mieszkaniec Miliardowic.

Marcin Kubiesa, Zagubiony czarodziej
Okładka gry "Zagubiony czarodziej" Marcina Kubiesy w języku rozyjskim · fot. facebook.com/MistrzBasni


Grę może wypróbować każdy z nas. Jak? Wystarczy pobrać wersję demo gry, która dostępna jest tutaj. Więcej o grach Marcina Kubiesy można przeczytać tutaj.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.