Wiadomości

  • 29 października 2020
  • wyświetleń: 5248

[WIDEO, FOTO] Mimo deszczu ok. 2000 osób wyszło na ulice Bielska

Rzęsiste opady deszczu, które przeszły w czwartek wieczorem przez stolicę Podbeskidzia, wpłynęły na frekwencję siódmego protestu kobiet w Bielsku-Białej. Mimo niekorzystnej aury, ulicami miasta przeszło około 2000 manifestantów.

Siódmy protest kobiet w Bielsku-Białej - 29.10.2020 · fot. sid / bielsko.info


W proteście udział wzięły głównie młode osoby oraz kobiety. Zgromadzenie tradycyjnie rozpoczęło się na placu Ratuszowym. Manifestanci - podobnie jak we wtorek - zatrzymali się na placu Bolesława Chrobrego, gdzie do mikrofonu dopuszczano każdego, kto chciał podzielić się swoimi przemyśleniami.

Po kilkunastominutowym postoju pod zamkiem demonstranci ruszyli ulicami 3 Maja, Zamenhofa, Wałową, Mostową, Piłsudskiego, Wyzwolenia, Stojałowskiego, Dmowskiego, aby dotrzeć ponownie na plac Ratuszowy.Podczas zgromadzenia nie doszło do żadnych poważniejszych incydentów. Pod sam koniec przemarszu, na skrzyżowaniu Stojałowskiego z Konfederatów Barskich do jednej z kobiet podbiegł młody mężczyzna, która miał zacząć ją szarpać. Policjanci natychmiast zainterweniowali i zatrzymali obywatela. Sama pokrzywdzona nie chciała nic zgłaszać (ostatnie trzy zdjęcia w galerii). Funkcjonariusze, którzy zabezpieczali protest, w ramach podziękowania otrzymali róże od kobiet.

Policjanci w ramach podziękowania za zabezpieczenie protestu, otrzymywali róże od manifestujący kobiet - 29.10.2020
Policjanci w ramach podziękowania za zabezpieczenie protestu, otrzymywali róże od manifestujący kobiet - 29.10.2020 · fot. sid / czecho.pl


W piątek w Warszawie odbędzie się ogólnopolski strajk kobiet. Niemniej organizatorzy bielskiej manifestacji zachęcają, aby o godzinie 18.00 ponownie spotkać się na placu Ratuszowym.

Siódmy protest kobiet w Bielsku-Białej - 29.10.2020 · fot. ab / bielsko.info

ab, sid / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj