Wiadomości

  • 30 października 2020
  • wyświetleń: 1321

IMGW: Ostrzeżenie przed silnym deszczem oraz wezbraniem rzek

Za nami:

Początek weekendu nie będzie spokojny, jeśli chodzi o pogodę - IMGW przewiduje silne opady deszczu, w związku z czym wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia. Ponadto Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie przed nagłym wzrostem poziomu wody w rzekach.

deszcz, parasol, opady, grad, burza, mżawka, ulewa
IMGW: Ostrzeżenie przed silnym deszczem oraz wezbraniem rzek · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


- Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia - miejscami od 30 mm do 40 mm - informuje Grzegorz Mikutel, dyżurny synoptyk IMGW-PIB. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%. Ostrzeżenie meteorologiczne obowiązuję od piątku, 30 października od godziny 21.00 do soboty, 31 października do godziny 10.00 na obszarze powiatów bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego oraz miasta Bielsko-Biała.

Ponadto Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o niebezpiecznym zjawisku. - W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, spodziewane są wzrosty poziomu wody (miejscami gwałtowne) do strefy stanów wysokich. Lokalnie istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych - informuje Aleksandra Chamerlińska-Kulka. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska, które może wystąpić w zlewniach Małej Wisły oraz Soły w województwie śląskim, szacuje się na 80%.

mp / czecho.pl

źródło: IMGW

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.