Wiadomości

  • 30 października 2020
  • wyświetleń: 2052

Leczenie alkoholizmu - Terapia alkoholowa ośrodku leczenia uzależnień to szansa na lepsze życie

Materiał partnera:

Życie z osobą uzależnioną od alkoholu jest pełne niepewności i huśtawek emocjonalnych. Obietnice poprawy i zerwania z nałogiem są powtarzane regularnie, ale nie mają pokrycia z rzeczywistością. Łudzisz się nadzieją, że alkoholik z Twojego otoczenia będzie w stanie samodzielnie skończyć z sięganiem po używki. Nic bardziej mylnego - skierowanie się do ośrodka leczenia uzależnień będzie niezbędne aby rozpocząć długą drogę w walce z nałogiem.

1. Jak wygląda życie z osobą uzależnioną?
2. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Aurora - dlaczego warto?
3. Alkoholizm leczenie - od czego zacząć?
4. Sposoby leczenia alkoholizmu

Jak wygląda życie z osobą uzależnioną?Lęk i nieustanny niepokój dotyczący stanu, w jakim bliska Ci osoba wróci do domu, napady agresji po zażyciu alkoholu - to tylko ułamek problemów, które dotykają osób żyjących z osobą uzależnioną. Leczenie alkoholika jest o tyle trudne, że nie zdaje on sobie sprawy z wagi problemu oraz tego, że jest uzależniony od przyjmowania substancji psychoaktywnych. Typowa reakcja alkoholika podczas wskazywania mu istnienia problemu to zaprzeczanie, bagatelizowanie sprawy lub wybuchy agresji. Jeśli zatem zastanawiasz się co to jest alkoholizm, a powyższe sytuacje są dla Ciebie codziennością - wówczas masz twarde dowody, które powinny skłonić Cię do do nakłonienia bliskiej Ci osoby do wizyty w ośrodku terapii uzależnień. Nie powinieneś ignorować objawów alkoholizmu - pogłębienie się nałogu może tylko wydłużyć i utrudnić późniejsze leczenie w ośrodku uzależnień.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Aurora - dlaczego warto?Podczas wyboru stosownego ośrodka należy zwrócić uwagę na kilka aspektów przed rozpoczęciem terapii alkoholowej. O czym mowa na przykładzie ośrodka Aurora?
  • doświadczenie - ośrodek, który na przestrzeni lat działalności pomógł setkom osób wyjść z nałogu to najlepsza wizytówka dla każdej osoby, która chce zacząć nowe życie bez używek. Metody wypracowane przez grono terapeutów i lekarzy tworzą skuteczną mieszankę w drodze do zrezygnowania z alkoholu czy narkotyków.
  • atmosfera - ośrodek odwykowy powinien cechować się nie przyjazną załogą specjalistów, w gronie którego każdy pacjent zostanie otoczony należytą troską.
  • zaplecze medyczne - mowa tu o przeprowadzeniu szczegółowych badań krwi i ogólnej kondycji organizmu alkoholika przed przeprowadzeniem detoksu alkoholowego. To punk wyjściowy takiego przedsięwzięcia w ośrodku leczenia uzależnień - dzięki niemu zespół lekarzy będzie w stanie wykonać taki detoks w sposób całkowicie bezpieczny. Wszystko po to, aby proces powrotu do zdrowia przebiegł komfortowo i w trosce o organizm pacjenta.
  • indywidualne podejście - prywatny ośrodek leczenia uzależnień przygotowuje strategię wyjścia z alkoholizmu w oparciu o zgromadzone doświadczenie i dotychczasową praktykę. Możliwość kontaktu z odpowiednio przeszkoloną osobą z załogi w kryzysowym momencie, kiedy chęć sięgnięcia po alkohol jest nie do opanowania to duży atut we współpracy z taką placówką.


Alkoholizm leczenie - od czego zacząć?W niektórych przypadkach niezbędne jest wykonanie szybkiego odtruwania ze szkodliwych substancji. Wówczas warto zdecydować się na detoks alkoholowy. Trwa on około siedmiu dni i opera się na wydaleniu toksyn z organizmu osoby uzależnionej. Wspomagająco włącza się wówczas specjalne leki, które pomogą ograniczyć intensywność objawów towarzyszących zespołowi abstynencyjnemu. Każdy pacjent przebywający w ośrodku odwykowym jest otoczony opieką psychologa i lekarza - wszystko po to, aby zapewnić nie tylko skuteczność, ale i komfort osoby uzależnionej w trakcie odtruwania.

Sposoby leczenia alkoholizmuLeczenie alkoholizmu jest długofalowym projektem i o jego skuteczności świadczy nie tylko kadra wyspecjalizowanych terapeutów i lekarzy, ale przede wszystkim - zaangażowanie osoby, która ma problem z używkami. Dlatego pierwszym i najważniejszym krokiem powinno być uświadomienie sobie skali problemu przez osobę, które trafia do takiego ośrodka. W przeciwnym razie po przeprowadzeniu detoksu może okazać się, że cały wysiłek i praca nad odtruciem organizmu nie przyniosą oczekiwanych czyli długofalowych efektów. Istotne jest w tym wszystkim uświadomienie alkoholikowi, jak bardzo jego nałóg niszczy nie tylko jego zdrowie fizycznie i organizm, ale również relacje z rodziną czy psychikę otoczenia. Zatracane relacje, pogorszenie wyników w pracy, wyniszczanie wątroby i innych organów to tylko część problemów, jakie generuje spożywany w nadmiarze i regularnie alkohol.

Warto przy tym zaznaczyć, że wizyta w ośrodku odwykowym nie jest powodem do wstydu - wręcz przeciwnie, świadczy o odwadze i chęci zmiany życia na lepsze. I to nie tylko alkoholika, ale także jego otoczenia.

Jeśli zatem masz wokół siebie kogoś, kto nie dostrzega swojego uzależnienia - zrób ten pierwszy krok i zacznij od delikatnej, ale poważnej rozmowy - najważniejsze, aby nie doprowadzić do eskalacji emocji i wybuchu złości. Wówczas w ramach drugiego kroku możesz spróbować nakłonić osobę uzależnioną do zapoznawczej, niezobowiązującej wizyty w ośrodku odwykowym.


Prywatny Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień Aurora


Aleja Stachury 2
60-461 Poznań

Skuteczne terapie dla osób uzależnionych
  • Leczenie alkoholizmu
  • Leczenie narkomanii
  • Detoks alkoholowy
  • Detoks narkotykowy


Napisz lub zadzwoń!
Ośrodek i telefon czynny 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu!

E-MAIL: kontakt@osrodek-aurora.pl
TEL.: +48 600 061 600

https://www.osrodek-aurora.pl/