czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 listopada 2020
  • wyświetleń: 8430

[WIDEO] Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego nabiera tempa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"" podaj

Nabiera tempa przebudowa węzła kolejowego Czechowice-Dziedzice. Postępy prac widoczne są gołym okiem. Wideo z przebiegu modernizacji przygotował Rafał Rokowski z projektu "Pszczyna360".

ReklamaPostępy prac na modernizacji węzła kolejowego Czechowice-Dziedzice widoczne są gołym okiem - postawiono już konstrukcję mostu na Wiśle, a na stacji PKP w Zabrzegu widać już kształty peronów oraz nowego przejścia podziemnego. Ponadto mieszkańcy okolicy mogą już ujrzeć nowe wiadukty kolejowe. Na niektórych fragmentach węzła ułożono już nowe, betonowe podkłady kolejowe.

Prace na węźle kolejowym Czechowice-Dziedzice obejmują demontaż starych torów i montaż nowych, wyburzanie starych i budowę nowych wiaduktów kolejowych czy też budowę nowego mostu na Wiśle na granicy miasta z Goczałkowicami. Całkowity koszt inwestycji to ponad 1,4 miliarda złotych.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"" podaj