Wiadomości

  • 3 listopada 2020
  • wyświetleń: 2390

Praca zdalna w starostwie. Co to oznacza dla mieszkańców?

W Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej realizowane jest rozporządzenie rządu wprowadzające do 4 grudnia pracę zdalną m.in. w urzędach samorządowych. Co ważne, obsługa mieszkańców odbywa się bez zmian.

starostwo powiatowe
Praca zdalna w starostwie. Co to oznacza dla mieszkańców? · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Część urzędników bielskiego starostwa pracuje zdalnie rotacyjnie (pracownicy wymieniają się) od września i października, kiedy liczba zakażeń w kraju zaczęła gwałtownie rosnąć. Obecnie jest to ok. 40 proc. pracowników. Staramy się, aby miało to jak najmniejszy wpływ na obsługę naszych mieszkańców. Osoby, które chcą zarejestrować samochód lub złożyć wniosek o wydanie prawa jazdy umawiają się na wizytę w urzędzie poprzez elektroniczny system kolejkowy. Jedynym wydziałem w starostwie, w którym nie ma bezpośredniej obsługi stron jest aktualnie geodezja. Sytuacja epidemiologiczna jest jednak dynamiczna, urzędnicy także chorują, może się to zmieniać.

W Wydziale Geodezyjno-Kartograficznym wszystkie sprawy można realizować za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej- ePUAP, skrzynki korespondencyjnej w holu wejścia głównego do urzędu przy ul. Piastowskiej 40 oraz wysyłając dokumenty pocztą tradycyjną. Wydział wydaje dokumenty w formie elektronicznej lub przesyła pocztą tradycyjną. Średni czas obsługi wniosku to obecnie 14 dni. Pozostałe wydziały bielskiego starostwa pracują normalnie, można umówić się przy okienku z urzędnikiem, wcześniej trzeba jednak zadzwonić lub napisać e-maila.

Druga fala epidemii nie słabnie, sytuacja jest rozwojowa. - Zachęcamy, aby śledzić na bieżąco naszą stronę internetową oraz załatwiać jak najwięcej spraw przez Internet - dodaje Fritz.
Bielskie starostwo zaleca, aby kontaktować się z poszczególnymi wydziałami poprzez:
  • e-PUAP,
  • platformę SEKAP
  • pozostawianie pism/wniosków w skrzynce korespondencyjnej w przedsionku wejścia do Starostwa Powiatowego
  • wysyłanie pism/wniosków pocztą tradycyjną: ul. Piastowska 40, 43-300 Bielsko-Biała

mp / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj