Wiadomości

  • 8 listopada 2020
  • 1 grudnia 2020
  • wyświetleń: 4546

Trwa zbiórka na świąteczne prezenty dla bezdomnych

Mieszkańcy Czechowic-Dziedzic postanowili wspomóc bezdomnych i zorganizowali zbiórkę funduszy, które zostaną przeznaczone na ciepłe posiłki i ubrania dla osób, które nie mają domu. Finał akcji planowany jest na Wigilię świąt Bożego Narodzenia.

czapka, zima
Czechowiczanie zorganizowali zbiórkę na posiłki dla bezdomnych · fot. pixabay.com


- Zadbajmy razem o ludzi bezdomnych z Czechowic-Dziedzic i okolic, którzy nie mogą doświadczyć prawdziwej Magii Świąt. Te święta to szczególnie wyjątkowy okres w roku, niestety nie dla wszystkich. Chcemy aby w tym roku się to zmieniło - mówi Kacper Wójtowicz, organizator zbiórki.Cały dochód ze zbiórki zostanie przekazany na koszty związane z przygotowaniem świątecznego barszczu oraz zimowe czapki, rękawiczki i grube skarpety, które potem zawiezione zostaną do osób bezdomnych. - Chcemy odwiedzić wszystkie miejsca w których takie osoby spędzają Święta. Odwiedzimy każdy most, wiadukt, pustostan, które zostały przez was zgłoszone jako te oblegane przez osoby bezdomne. Finał akcji będzie miał miejsce właśnie w Wigilię i to wtedy dostarczymy zupę oraz odzież do najbardziej potrzebujących osób. Myślimy, że największym prezentem dla tych ludzi będzie po prostu rozmowa i nasza obecność - podkreśla czechowiczanin.

Informacje na bieżąco o akcji można znaleźć na jej profilu na Facebooku.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.