Wiadomości

  • 4 listopada 2020
  • 5 listopada 2020
  • wyświetleń: 3065

PKP Intercity odwołuje lub skraca część pociągów z Czechowic

PKP Intercity tymczasowo odwołuje kursowanie niektórych pociągów ze względu na ograniczone zainteresowanie podróżami w czasie trwania epidemii. Pierwsze zmiany zaczną obowiązywać 6 listopada 2020 roku. Zmiany dotyczą między innymi pociągów jeżdżących z i do Czechowic-Dziedzic.

pendolino
PKP Intercity odwołuje lub skraca część pociągów z Czechowic · fot. PKP PLK


- Trwająca epidemia i związane z tym kolejne ograniczenia wprowadzane w sferze publicznej przyczyniają się do mniejszego zapotrzebowania na podróże koleją. Obecnie średni spadek liczby rezerwacji na połączenia PKP Intercity wynosi 63% względem 2019 roku. W związku z tym przewoźnik wprowadza zmiany w siatce połączeń i dostosowuje liczbę kursujących pociągów do aktualnego zainteresowania. W odniesieniu do średniej dziennej liczby pociągów uruchamianych w obowiązującym rozkładzie jazdy, tymczasowo odwołanych zostaje około 5 proc. pociągów - poinformowało PKP Intercity w specjalnym komunikacie.

Odwołane na całej trasie zostały między innymi pociągi kursujące z Czechowic-Dziedzic, które swoją relację zaczynają lub kończą w Bielsku-Białej:
  • EIC 1410 Ondraszek Warszawa Wsch. - Bielsko Biała Gł. - od 6 listopada,
  • EIC 4110 Ondraszek Bielsko Biała Gł.- Warszawa Wsch. - od 9 listopada,
  • EIC 4850 Fregata Bielsko Biała Gł.- Gdynia Gł. - od 7 listopada,
  • EIC 8450 Fregata Gdynia Gł.- Bielsko Biała Gł. - od 8 listopada.


PKP Intercity zmienia również trasę pociągu EIP 4500 Bielsko Biała Gł. - Gdynia Gł. - od 16 listopada będzie kursował w relacji Bielsko Biała Główna - Warszawa Wschodnia.

Ponadto ogólnokrajowy przewoźnik odwołuje od 8 listopada zastępczą komunikację autobusową na odcinku Głowno - Łowicz - Głowno. Zmiana ta dotyczyć będzie pasażerów składów IC 4520 Hutnik Bielsko Biała - Gdynia oraz IC 5420 Hutnik Gdynia - Bielsko Biała.

- Podróżnym, którzy zakupili bilety na odwołane połączenia (na całej trasie lub na jej części), przysługuje prawo do otrzymania zwrotu należności bez potrącania odstępnego lub możliwość skorzystania z połączenia alternatywnego. Osoby posiadające bilet zakupiony w kasie lub w biletomacie - muszą udać się do kasy biletowej w celu otrzymania należności za zwrot biletu lub w przypadku decyzji o skorzystaniu z alternatywnego połączenia, w celu wydania przez kasjera odpowiedniego poświadczenia wraz z miejscówką na wybrany pociąg. Klienci posiadający bilet w wersji elektronicznej muszą oddać bilet zdalnie (kwota za bilet zostanie zwrócona z potrąceniem odstępnego, następnie klient otrzyma również wyrównanie całej kwoty za bilet) - informuje PKP Intercity.

mp / czecho.pl

źródło: PKP Intercity

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.