Wiadomości

  • 9 listopada 2020
  • wyświetleń: 4708

O TikTokerach i influencerach w Jesiennej Szkole Profilaktyki

W ostatnim czasie odbyły się trzy szkolenia on-line przygotowane dla mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice przez Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego.

Jesienna Szkoła Profilaktyki w tym roku w przestrzeni wirtualnej
Jesienna Szkoła Profilaktyki w tym roku w przestrzeni wirtualnej · fot. UM Czechowice-Dziedzice


W poniedziałek, 26 października o godzinie 17.00 odbyło się szkolenie "Świat cyfrowy a rozwój dziecka" adresowane do rodziców, opiekunów, wychowawców i nauczycieli dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, zaś w środę, 28 października o godzinie 17.00 odbyło się szkolenie "Uzależnienia cyfrowe dzieci i młodzieży" adresowane do rodziców, opiekunów, wychowawców i nauczycieli dzieci w wieku szkolnym oraz młodzieży.

Autorem szkoleń i zarazem osobą prowadzącą był prof. Jakub Andrzejczak, który przybliżył słuchaczom wpływ technologii cyfrowych na rozwój i funkcjonowanie dzieci i młodzieży. Wykazał jakimi prawami rządzi się wirtualna przestrzeń i jak mądrze się w niej poruszać. Rodzice i wychowawcy dowiedzieli się także jakie zasady korzystania z nowych technologii pozwalają na bezpieczne korzystanie z różnego rodzaju urządzeń (zwłaszcza smartfonów) i jak przeciwdziałać uzależnieniom w tym obszarze.

Natomiast we wtorek, 27 października wspólnie z parafią pw. św. Barbary w Czechowicach-Dziedzicach zorganizowano szkolenie, które prowadziła Katarzyna Kudyba - pedagog, psycholog, medioznawca, a które to szkolenie adresowane było głównie do rodziców i opiekunów młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

W czasie szkolenia rodzice mogli usłyszeć o TikTokerach, YouTuberach, influencerach, gamerach i streamerach, którzy propagują niewłaściwe zachowania wśród dzieci. Pani psycholog przedstawiła także sposoby ochrony dzieci przed negatywnym wpływem treści płynących z wirtualnego świata, który jest miejscem kształtowania się postaw młodych ludzi.

W szkoleniach uczestniczyło ponad 140 osób.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.