Wiadomości

  • 5 listopada 2020
  • 11 listopada 2020
  • wyświetleń: 2570

W tym roku bez oficjalnych obchodów Święta Niepodległości

W tym roku w gminie Czechowice-Dziedzice nie będzie oficjalnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w formule znanej z ubiegłych lat. Czechowicki Urząd Miejski informuje, że ma to związek z sytuacją epidemiczną spowodowaną pandemią koronawirusa COVID-19 oraz w trosce o zdrowie mieszkańców i gości.

obchody Narodowego Święta Niepodległości
Obchody Narodowego Święta Niepodległości - zdjęcie archiwalne · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


- Uroczystości w dniu 11 listopada 2020 roku zostaną ograniczone do mszy świętej za Ojczyznę, która zostanie odprawiona o godzinie 11.00 w kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach. Władze miasta złożą kwiaty przy Pomniku Wolności na Skwerze Stulecia, na cmentarzu w Dziedzicach przy zbiorowej mogile poległych i pomordowanych w I i II wojnie światowej, a także pod tablicą upamiętniającą miejsce wymarszu Legionistów na budynku starej karczmy przy ulicy Legionów - informuje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach. - Każdy kto czuje taką potrzebę, niech to zrobi indywidualnie, z zachowaniem zasad dystansu społecznego - napisał na swoim profilu na Facebooku Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic.

W związku z obowiązującym stanem epidemii oraz wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami, w tym roku nie odbędą się również imprezy towarzyszące, takie jak Bieg Niepodległości, czy Czechowickie Śpiewanie z Czwórką.

Aby uczcić 102. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, w dniach 10 i 11 listopada - wzorem lat ubiegłych - przygotowana zostanie specjalna oprawa świetlna Skweru Stulecia oraz Pomnika Wolności. - Chcę, by w tym trudnym dla nas wszystkich czasie epidemii, choć w taki sposób oddać podniosłą atmosferę ważnego dla całej naszej społeczności Narodowego Święta Niepodległości - podkreśla samorządowiec.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.