Wiadomości

  • 6 listopada 2020
  • wyświetleń: 3475

Kiedy poprawi się bezpieczeństwo na skrzyżowaniu Legionów i Piasta?

Kierowcy chcący włączyć się do ruchu z ulicy Piasta w Legionów napotykają na trudności z ograniczoną widocznością. Tę kwestię powinno poprawić zamontowanie lustra drogowego w pobliżu skrzyżowania tych dwóch ulic, o co ubiegała w październiku radna powiatu bielskiego, Ewa Kmiecik-Wronowicz. Pod koniec października odbyła się wizja lokalna w celu wskazania lokalizacji lustra drogowego oraz odpowiedź na interpelację radnej.

Skrzyżowanie ulic Legionów i Piasta w Czechowicach-Dziedzicach
Skrzyżowanie ulic Legionów i Piasta w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Google Street View


O zwołanie wizji lokalnej w celu ustalenia lokalizacji lustra drogowego na skrzyżowaniu ul. Legionów i Piasta, w imieniu mieszkańców Osiedla "Dziedzice" w Czechowicach-Dziedzicach, zwróciła się radna powiatu bielskiego Ewa Kmiecik-Wronowicz. - Instalacja lustra w tej lokalizacji zapewni bezpieczeństwo w ruchu drogowym i pieszym. Obecnie, bardzo trudno włączyć się do ruchu, z uwagi na łuk drogi, który ogranicza widoczność w kierunku Centrum Czechowic-Dziedzic od strony DK-1 - zwróciła uwagę w swojej interpelacji, skierowanej do Andrzeja Płonki, starosty powiatu bielskiego, przedstawicielka czechowiczan w Radzie Powiatu.

30 października pojawiła się odpowiedź na interpelacji radnej. - W nawiązaniu do złożonej interpelacji w sprawie poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ul. Piasta z ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach poprzez montaż lustra drogowego informuję, że została przeprowadzona wizja w terenie z udziałem przedstawiciela Zarządu Dróg Powiatowych oraz Przewodniczącego Zarządu Osiedla "Dziedzice'. Podczas spotkania stwierdzono brak możliwości technicznych zamontowania wnioskowanego lustra drogowego - czytamy w piśmie wicestarosty powiatu bielskiego, Grzegorza Szetyńskiego.

mp / czecho.pl

źródło: BIP Powiatu Bielskiego

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.