czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 6 listopada 2020
  • wyświetleń: 944

Oko w oko z pielęgnacją skóry pod oczami

Materiał partnera:

Stare porzekadło głosi, że oczy są zwierciadłem duszy. Dlatego, żeby sprawiać dobre wrażenie, warto zadbać o skórę naokoło nich. Tym bardziej że starzeje się ona najszybciej. Powodem jest jej grubość, która wynosi jedynie 0,5 milimetra! To znacznie mniej niż w innych częściach twarzy, gdzie jest to około 2 milimetrów. Nie pomaga jej też ciągły ruch, w którym się znajduje, który sprzyja powstawaniu zmarszczek. Dlatego chcąc utrzymać ją w dobrej kondycji i cieszyć się młodym wyglądem, należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Najważniejsze z nich znajdziecie poniżej.

Oko w oko z pielęgnacją skóry pod oczami


Kremy pod oczySkóra pod oczami różni się od tej na reszcie twarzy. Jest wyraźnie cieńsza, a tym samym bardziej delikatna, więc aby pozostała w dobrej kondycji, należy o nią odpowiednio zadbać. Dlatego kluczowy jest dobór odpowiedniego kremu pod oczy, w zależności od tego, z czym się zmagamy. Osoby, które zmagają się z dużymi zasinieniami pod oczami, powinny sięgnąć po kremy rozjaśniające. Dla tych z kolei, którzy zmagają się ze zmarszczkami w tych okolicach, polecane są liftingujące kremy pod oczy. Jeżeli mamy problemem jest nadmierne przesuszanie się, należy skupić się na produktach nawilżających. Wybierając krem, należy zwrócić uwagę nie tylko na jego działanie, ale także na konsystencję. Zbyt tłuste kremy mogą obciążać skórę. Należy zwrócić uwagę także na to czy produkt został przebadany zarówno dermatologicznie, jak i okulistycznie. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że krem nie wywoła niepożądanych skutków ubocznych. Pamiętaj! Skóra pod oczami jest bardzo wrażliwa, dlatego wszelkie produkty należy delikatnie wklepywać. Wtedy unikniemy niepożądanego rozciągania skóry.

DemakijażZmywanie makijażu na noc jest wyjątkowo znaczące w przypadku skóry pod oczami. Pozostawienie go może skutkować podrażnieniami, zaczerwienieniami, a nawet pieczeniem. Przez swoją charakterystykę, szybciej ulega procesowi starzenia się. Ma to także szkodliwy wpływ na oczy oraz rzęsy. Prawidłowo wykonany demakijaż powinien być wykonany przeznaczonym do tego produktem, który będzie bezpieczny dla oczu oraz ich okolic. Mogą być to mleczka, płyny micelarne, oleje lub płyny do demakijażu. Nalewając wybrany kosmetyk na wacik, należy zwrócić uwagę na jego ilość . Zbyt duża ilość skutkuje przedostaniem się i podrażnieniem oka. Zbyt mała ilość nieskutecznie usunie makijaż. Na tym nie koniec! Po raz kolejny należy unikać ruchów, które będą rozciągać skórę. Należy przyłożyć wacik do powiek i odczekać chwilę na rozpuszczenie się kolorowych kosmetyków. Usuwając produkty z górnej powieki ruch ściągający, powinien być od wewnątrz do zewnątrz, a odwrotnie przy demakijażu dolnej powieki.

Worki pod oczamiPojawianie się worków pod oczami może mieć wiele powodów. Bardzo często jest nim niezdrowy tryb życia - notoryczne zarywanie nocek, zła dieta, nadużywanie papierosów oraz alkoholu. Sprzyja temu także siedzący tryb życia, przez który następuje zastój limfy w tkankach. Warto również skontaktować się ze specjalistą i wykluczyć możliwość choroby, której objawem jest opuchlizna w okolicy oczu. Na szczęście, są sposoby, które wspomogą walkę z workami. Przed snem warto wywietrzyć pokój oraz wypić szklankę wody. Opuchliźnie przeciwdziała wszystko to, co chłodzące. Dlatego też po wstaniu warto przemyć twarz chłodną wodą oraz stosować chłodzące kremy pod oczy. Jeżeli ulubiony produkt ma inne właściwości, można go włożyć do lodówki przed użyciem. Skuteczne mogą okazać się także zimne okłady z plasterków ogórka oraz zimne łyżeczki. Osoby, którym pozwala na to poranna rutyna, mogą zdecydować się na okłady z ostudzonych torebek zielonej bądź czarnej herbaty. Przyjacielem osób z workami pod oczami jest także korektor. Najlepiej rozjaśniający bądź o ton jaśniejszy od odcienia podkładu.