czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 lipca 2007
  • wyświetleń: 1494

150 pijanych kierowców w ciągu doby

Tylko w ciągu 24 godzin, poczynając od 6.00 14 lipca, śląscy policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy po drogach naszego województwa 150 nietrzeźwych kierowców . Wśród nich aż 111 osób prowadziło pojazdy, mając w wydychanym powietrzu ponad 0,5 promila alkoholu.

Reklama

Nie obyło się również od zatrzymań 12 pijanych pieszych, którzy również swoim zachowaniem stwarzali niebezpieczeństwo na drodze. 6 osób prowadziło samochody mimo sądowego zakazu, wynikającego z jazdy "na podwójnym gazie" w przeszłości. Jeden z pijanych kierowców w Będzinie trafił do policyjnego aresztu, gdyż usiłował przekupić policjanta, proponując mu łapówkę w zamian za to, że funkcjonariusz zapomni o całej sprawie.

Działania kontrolne "Trzeźwość", wynikają z Krajowego Programu Poprawy Bezpieczeństwa w ruchu drogowym "GAMBIT", rekomendacji Komisji Europejskiej oraz Programu działania na rok 2007 Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego "TISPOL". Ich celem strategicznym jest zmniejszenie liczby osób zabitych w wypadkach drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących, znajdujacych się pod wpływem alkoholu i narkotyków.

W pierwszym półroczu 2007 roku na drogach województwa śląskiego zatrzymano 5.971 kierujących pod wpływem alkoholu. W porównaniu z tym samym okresem roku 2006 nastąpił spadek o 802 ujawnione tego rodzaju przypadki. Jednocześnie w roku 2007 nastąpił spadek wypadków drogowych spowodowanych przez pijanych kierowców (11 mniej niż w 2006). Nie mniej jednak skala zagrożenia ze strony takich nieodpowiedzialnych osób jest ciągle wysoka.

KWP w Katowicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.