Wiadomości

  • 10 listopada 2020
  • wyświetleń: 7952

Strażnicy interweniowali wobec kierowcy, który zanieczyścił drogę

W poniedziałek, 9 listopada czechowiccy strażnicy miejscy interweniowali wobec kierowcy ciężarówki, której mocno ubłocone koła zanieczyszczały ulicę Węglową.

Strażnicy miejscy interweniowali przy silnie ubłoconej drodze
Strażnicy miejscy interweniowali przy silnie ubłoconej drodze · fot. Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach


W poniedziałek, 9 listopada patrol straży miejskiej jadąc ulicą Węglową zauważył pojazd ciężarowy wyjeżdżający z placu budowy przy ulicy Królowej Jadwigi mając zanieczyszczone koła. - Strażnicy jadąc za pojazdem stwierdzili, że pojazd zanieczyszcza jezdnię błotem w taki sposób że stwarzało to zagrożenie w ruchu drogowym. Błoto spadało na jadące za nim pojazdy m. in na radiowóz SM - relacjonuje straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach.

Kierujący został zatrzymany do kontroli. Tłumaczył się, że nie wiedział o zanieczyszczeniu i zaistniałej sytuacji. Za popełnione wykroczenie z artykułu 91 kodeksu wykroczeń został ukarany mandatem karnym. Wyczyszczenie drogi sprawca zlecił uprzątnąć kierownikowi prac.

mp / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.