czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 listopada 2020
  • 11 grudnia 2020
  • wyświetleń: 7209

"Wodnik": Rozpoczęła się procedura odbioru inwestycji

W piątkowym komunikacie dotyczącym działalności krytej pływalni "Wodnik" MOSiR Czechowice-Dziedzice poinformował, że rozpoczęła się procedura odbioru inwestycji polegającej na budowie skojarzonego źródła ciepła. W związku z budową basen jest nieczynny od 16 listopada.

Reklama

Kryta pływalnia "Wodnik"
Kryta pływalnia "Wodnik" · fot. mp / czecho.pl


- 11 października rozpoczęła się procedura odbioru inwestycji na krytej pływalni "Wodnik". Do czasu zakończenia procedury pływalnia pozostanie nieczynna. O terminie uruchomienia poinformujemy w kolejnym komunikacie - poinformował w piątek MOSiR Czechowice-Dziedzice.

O, inwestycji, dzięki której basen "Wodnik" będzie bardziej ekologiczny, pisaliśmy w kwietniu. To właśnie wtedy rozpisano przetarg na budowę źródła skojarzonego w budynku basenu "Wodnik" w Czechowicach - Dziedzicach. Na czym polega inwestycja? Obejmuje ona dostawę i montaż silnika tłokowego kogeneracyjnego (CHP) o mocy elektrycznej 72 kW zasilanego gazem ziemnym, wykonanie pełnego zakresu robót budowlanych i instalacyjnych na podstawie opracowanej w ramach zamówienia dokumentacji projektowej, przyłączenie źródła do sieci gazowniczej oraz jego obsługa.

Ciepło skojarzone powstaje w procesie technologicznym, który polega na jednoczesnym wytwarzaniu ciepła i energii elektrycznej w elektrociepłowni. Zaletą układów skojarzonych jest wysoka efektywność ekonomiczna oraz zdolność do spełniania w większym stopniu stale rosnących wymagań z zakresu ochrony środowiska naturalnego w porównaniu z układami rozdzielonymi.

Projekt "Budowa źródła skojarzonego w budynku basenu WODNIK w Czechowicach-Dziedzicach" został wybrany do dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Przypomnijmy - w ostatnim czasie z krytej pływalni "Wodnik" mogły korzystać pewne grupy osób, jak na przykład uczniowie i studenci w ramach zajęć prowadzonych przez szkoły i uczelnie. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

mp / czecho.pl

źródło: MOSiR Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.