czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 15 listopada 2020
  • wyświetleń: 3729

Książka o cmentarzu żydowskim w Czechowicach w wersji elektronicznej

Niedawno ukazała się cyfrowa wersja książki o cmentarzu żydowskim w Czechowicach-Dziedzicach autorstwa Sławomira Pastuszki - judaisty i historyka oraz opiekuna cmentarza żydowskiego w Pszczynie.

cmentarz żydowski
okładka książki


Sławomir Pastuszka jest nie tylko historykiem i badaczem losów żydów na Górnym Śląsku, ale też członkiem pszczyńskiej społeczności żydowskiej. Monografia czechowickiego cmentarza ukazała się końcem marca 2019 roku. Jej autor rok wcześniej zainicjował akcję porządkowania zdewastowanej i zapomnianej od wielu lat nekropolii.

Książka liczy niemal 120 stron i wydana została dzięki wsparciu finansowemu Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny, Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic, Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Bielsku-Białej i Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Katowicach. Za skład i oprawę graficzną odpowiada Wydawnictwo JAK z Krakowa.

Pastuszka postanowił teraz wznowić publikację w wersji elektronicznej.

- W związku z tym, że ostatecznie zrezygnowałem z planów dodruku opracowanej przeze mnie monografii cmentarza żydowskiego w Czechowicach-Dziedzicach, zdecydowałem się ją udostępnić w formie elektronicznej w serwisie issuu. Wiele osób ze względu na niski nakład książki nie zdobyła własnego egzemplarza, dlatego też mam nadzieję, że chociaż w ten sposób możliwy będzie do niej powszechny dostęp - pisze autor w mediach połecznościowych.

Książka dostępna jest na platformie ISSUU - kliknij tutaj.

ar / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.