Wiadomości

  • 12 listopada 2020
  • wyświetleń: 1226

Jak zaoszczędzić na codziennych zakupach spożywczych?

Materiał partnera:

Wydatki na żywność to dla wielu osób pole do oszczędności. Jak można zaoszczędzić na zakupach w marketach? Okazuje się, że istnieje kilka sprytnych pomysłów, które pozwalają zminimalizować wydatki bez uszczerbku dla jakości diety.

Jak zaoszczędzić na codziennych zakupach spożywczych?


Ile można zaoszczędzić, planując posiłki na cały miesiąc?Jedną z niezawodnych metod oszczędzania na produktach spożywczych jest planowanie posiłków. W ten sposób można uniknąć przypadkowych zakupów, a wszystkie niezbędne produkty można nabywać raz w tygodniu. Dodatkowym plusem jest możliwość obliczenia kaloryczności posiłków czy optymalizacji diety pod kątem dostarczenia organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i mikroelementów. Jak poradzić sobie z brakiem pomysłów na śniadanie, obiad, podwieczorek czy kolację?

Na stronie internetowej Flyrion.com znajdują się aktualne gazetki promocyjne, których zawartość może posłużyć za inspirację przy planowaniu posiłków. Wystarczy tylko przejrzeć gazetkę ulubionego marketu i zastanowić się, jak wykorzystać reklamowane produkty. Towary sprzedawane na promocjach są przy tym tańsze, co oznacza dodatkową korzyść - rachunek za zakupy będzie niższy niż zazwyczaj.

Oszczędzanie na zakupach spożywczych - lista zakupówKolejnym prostym rozwiązaniem, dzięki któremu można wiele zaoszczędzić na codziennych zakupach spożywczych, jest sporządzanie listy zakupów przed wybraniem się do sklepu. Wszystkie działające na polskim rynku supermarkety gazetki udostępniają w formie papierowej i elektronicznej. Wystarczy je regularnie przeglądać, aby szybko wytypować produkty w cenach niższych niż standardowo. Ostatnim krokiem jest dodanie wybranych artykułów do listy zakupów.

Nie zawsze masz czas, aby sporządzić listę zakupów? Spis produktów nie musi mieć formy papierowej - możesz posłużyć się jedną z wielu darmowych aplikacji, które znajdziesz w sklepach App Store i Google Play. Takie listy mają tę zaletę, że na podstawie wcześniej dodawanych produktów prezentują podpowiedzi - wystarczy wpisać pierwsze dwie lub trzy litery nazwy artykułu. Dodatkowo nie ma obawy, że zgubisz wcześniej przygotowaną papierową listę.

Dlaczego warto robić zakupy w dyskontach spożywczych?Na polskim rynku nie brakuje dyskontów spożywczych. Jednym z takich sklepów jest Lidl. Dlaczego warto stać się klientem właśnie tej sieci? Powodów jest kilka: świeże produkty, szeroki wybór, przystępne ceny i artykuły z kategorii premium. To wszystko można znaleźć pod jednym dachem sklepu Lidl. Przed pójściem na zakupy warto jednak zapoznać się z promocyjnymi, przecenionymi produktami, które zostały zamieszczone w gazetce Lidl. W jakim celu?

Lidl gazetka to źródło informacji o aktualnych promocjach, w tym produktach sezonowych. Dzięki przejrzeniu zawartości aktualnej gazetki, możesz porównać ceny i upewnić się, że w danym momencie właśnie ten dyskont spożywczy ma najatrakcyjniejszą ofertę. Ta czynność również pozwoli Ci zaoszczędzić na codziennych zakupach.