Wiadomości

  • 15 listopada 2020
  • wyświetleń: 1886

"Pieluszka dla maluszka" - pomoc dla Domu Matki i Dziecka

Za nami:

Przyda się wszystko, co przeznaczone jest dla najmłodszych dzieci - pieluchy, ubranka, wózki dziecięce itp. W ramach akcji "Pieluszka dla maluszka" można podarować rzeczy, które trafią do potrzebujących wsparcia matek z Bielska-Białej.

adopcja dziecko
"Pieluszka dla maluszka" - pomoc dla Domu Matki i Dziecka · fot. bielsko.info


Regionalna Sekcja Młodych NSZZ Solidarność Podbeskidzie poinformowała, że trwa zbiórka rzeczy najbardziej potrzebna młodym matkom i ich dzieciom. - Zbieramy dla Domu Matki i Dziecka w Lipniku - zachęcają młodzi związkowcy do udziału w akcji "Pieluszka dla maluszka", bo o niej tu mowa.

Osoby chętne do udzielenia świątecznej pomocy - dary bowiem przeniesie maluchom nie kto inny, tylko Święty Mikołaj - mogą przynosić pieluszki, pieluchomajtki, artykuły higieniczne i szkolne, ubranka, wózki dziecięce i zabawki.

- Pomysł na tę akcję zrodził się dwa lata temu. Wtedy jeden z członków Stowarzyszenia Aktywnych Polaków Alicja Chmielewska rozpoczęła prowadzenie zbiórki "Pieluszka dla maluszka". W zeszłym roku oraz obecnym akcję koordynuję ja, jako członek Stowarzyszenia Aktywnych Polaków oraz Przewodniczący Sekcji Młodych NSZZ Solidarność regionu Podbeskidzia - powiedział w rozmowie z portalem bielsko.info Sławomir Janeczko.

Tak więc w tym roku jest to już trzecia edycja tego wydarzenia. Jak podkreśla Janeczko, cieszy się ona z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. - Udaje się nam zebrać coraz więcej darów. Jest ogromne zapotrzebowanie np. na pieluchy oraz artykuły higieniczne, ponieważ są to rzeczy codziennego użytku, które dzieci w dużych ilościach zużywają. Watro pomagać a dobro wraca - podkreśla koordynator akcji.

Dary można pozostawić w dwóch miejscach w Bielsku-Białej: w sklepie przy ulicy Warszawskiej 7/14 na dworcu PKS, oraz w budynku przy ulicy Asnyka 19 - NSZZ "Solidarność" Region Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Akcja "Pieluszka dla maluszka" potrwa do 6 grudnia.

raz / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.