Wiadomości

  • 14 listopada 2020
  • wyświetleń: 1832

Plafony - modne, minimalistyczne rozwiązanie w Twoim domu

Materiał partnera:

Choć kojarzone są zwykle z wnętrzami biur i salonów, ze względu na swój minimalistyczny design, coraz częściej goszczą także w domach. Co kryje się pod niecodzienną nazwą - plafon? Czy warto rozważyć montaż takiego oświetlenia także w swoim domu?

1. Plafon - brzmi egzotycznie!
2. Gdzie je zamontować?
3. Gdzie kupić plafony?

Plafon - brzmi egzotycznie!Można je spotkać praktycznie wszędzie - w warsztacie mechanika, w biurze korporacji czy nawet w salonie kosmetycznym. Obecnie, plafony zawędrowały także do naszych domów - coraz więcej osób sięga po nie, projektując wnętrza. Choć przybierają różne kształty, większość z nich jest płaska i pozbawiona jakichkolwiek ozdób. Dlaczego? Ponieważ ich cechą nadrzędną jest funkcjonalność. Plafony mają za zadanie oświetlić całe pomieszczenie, w którym się znajdują, dlatego ich konstrukcja skupia się na jak największym rozproszeniu światła - tak, by mogły jak najlepiej spełniać swoją rolę. Dlatego właśnie większość z nich możemy spotkać we wnętrzach użytkowych, głównie przeznaczonych na prowadzenie działalności - wiele z nich rozświetla miejsca, w których wykonywane są prace precyzyjne lub wymagające długiego czytania.

Dlaczego więc warto zamontować plafony także w przestrzeni domowej? Świetnie sprawdzają się tam, gdzie powierzchnia jest na wagę złota - w kawalerkach, niewielkich mieszkaniach, umiejscowionych w centrach dużych miast. Zagospodarowanie ich w sposób funkcjonalny i estetyczny nie raz może przyprawiać o ból głowy!

Gdzie je zamontować?Z uwagi na swoją budowę, plafony nie sprawdzą się w każdych warunkach, dlatego przed zakupem, w takim sklepie jak np. Boxlab, warto zapytać specjalisty o to, gdzie taki plafon umiejscowić. Sklep można znaleźć pod adresem https://boxlab.pl/.

Najważniejsze, o czym należy pamiętać, to przeznaczenie plafonów - mają oświetlać maksymalną powierzchnię, przy jak najmniejszym skupianiu światła. Dlatego umieszczając je w bardzo małych pomieszczeniach, jak łazienki czy te kuchnie, które stanowią oddzielny pokój, należy pamiętać o wyborze takiego, który będzie optymalny do wybranego wnętrza. Idealnie sprawdzają się natomiast na klatkach schodowych, wąskich korytarzach czy w salonach. Montaż plafonu sprawia, że pomieszczenie wydaje się dużo wyższe, a przez to również przestronniejsze, niż jest w rzeczywistości. Ponadto, w niskich pomieszczeniach, pozwalają na więcej pola do manewru - na przykład przy wnoszeniu mebli.

Gdzie kupić plafony?Najlepszym miejscem na zakup oświetlenia, zawsze jest sklep, który specjalizuje się w elektryce i sprzętach z nią związanych. Mamy wtedy pewność, że zostaniemy profesjonalnie obsłużeni, a na dodatek - poinstruowani w razie potrzeby, jaki produkt wybrać, jak go zamontować, a przede wszystkim - jak stosować się do zasad bezpieczeństwa, montując nowe oświetlenie. Pamiętajmy, że to są sprzęty podłączane do prądu i nie powinniśmy ich instalować samodzielnie, jeśli nie posiadamy żadnej wiedzy w tym temacie - lepiej wspomóc się radą specjalisty.

Szukając plafonów do naszego wnętrza, powinniśmy zastanowić się przede wszystkim, nad źródłem światła - czy chcemy zainwestować w oświetlenie LED, czy też tradycyjne. Oba warianty możemy znaleźć w internecie, jednak różnią się znacząco - przede wszystkim temperaturą światła, w ich klasycznym wyposażeniu. Światła LED są zwykle neutralne lub zimne, co idealnie sprawdza się w przypadku kuchni. Możemy je znaleźć również w sklepie Boxlab: https://boxlab.pl/plafon-led. Z kolei plafony tradycyjne, o cieplejszej barwie, znajdziemy tutaj - https://boxlab.pl/plafony-sufitowe.