Wiadomości

  • 16 listopada 2020
  • wyświetleń: 1067

400 paczek dla potrzebujących z okazji Światowego Dnia Ubogich

Wolontariusze bielsko-żywieckiej Caritas i bielskiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta rozdali 400 paczek potrzebującym z okazji przypadającego w niedzielę, 15 listopada Światowego Dnia Ubogich. Paczki trafiły również do podopiecznych obu organizacji z gminy Czechowice-Dziedzice.

400 paczek żywnościowych od diecezjalnej Caritas dla ubogich
400 paczek dla potrzebujących z okazji Światowego Dnia Ubogich · fot. Diecezja bielsko-żywiecka


Ubodzy i potrzebujący po paczki przyszli w miniony piątek, 13 listopada do prowadzonej przez "Brata Alberta" kuchni społecznej w Bielsku-Białej. Obok artykułów spożywczych i higienicznych w paczkach znalazły się suplementy diety na odporność. - Wszystko dzięki darczyńcom i indywidualnym ofiarodawcom, którzy wpłacili pieniądze na konto Caritas z przeznaczeniem na ten konkretny cel - informuje diecezja bielsko-żywiecka.

- Ze względu na pandemię, kształt tegorocznych obchodów Dnia Ubogich uległ zmianom. Nie było, jak zazwyczaj, spotkania przy stole dla kilkuset osób i Mszy św. Potrzebujący odebrali paczki przy okazji wizyty w bielskiej jadłodajni społecznej, gdzie codziennie mogą liczyć na ciepłą zupę. Sam odbiór 400 paczek odbył się przy zachowaniu koniecznych wymagań sanitarno-higienicznych. Część darów trafiła do innych placówek dla bezdomnych - noclegowni i schroniska - zwraca uwagę diecezja.

Światowy Dzień Ubogich został ustanowiony przez papieża Franciszka w 2017 roku i od tego czasu jest obchodzony co roku w niedzielę poprzedzającą uroczystość Chrystusa Króla. W tym roku przypadała 15 listopada i przebiegała pod hasłem "Wyciągnij rękę do ubogiego" (Syr 7, 32).

mp / czecho.pl

źródło: www.diecezja.bielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.