Wiadomości

  • 25 listopada 2020
  • 26 listopada 2020
  • wyświetleń: 12884

Tesco zmieniło właściciela. Co dalej z czechowickim sklepem sieci?

27 czerwca informowaliśmy, że Salling Group, właściciel sieci sklepów Netto, przejmie supermarkety Tesco. Wśród 301 sklepów objętych transakcją sprzedaży znalazł się również market zlokalizowany w CH Stara Kablownia. Zapytaliśmy w Tesco Polska, czy rebranding będzie miał wpływ na działanie czechowickiego sklepu.

tesco
Tesco zmienia właściciela. Co dalej z czechowickim sklepem sieci?


Przypomnijmy, Salling Group, spółka macierzysta Netto Polska, porozumiała się z Tesco Polska w sprawie przejęcia całości działalności spółki - w tym jej sklepów i magazynów. Transakcja objęła przejęcie przez Salling Group 301 sklepów i dwóch magazynów. W ramach umowy około 7 tysięcy pracowników Tesco zostanie przeniesionych do Salling Group. Więcej o tym portal czecho.pl pisał tutaj.

Kiedy nastąpi zmiana szyldu i jakie są plany Netto Polska względem czechowickiego sklepu? - Oczekujemy na akceptację transakcji dotyczącej przejęcia przez Netto placówek Tesco przez urzędy antymonopolowe. Do momentu otrzymania przez nas oficjalnej decyzji urzędowej 301 placówek, które obejmuje porozumienie, będzie działało nadal pod szyldem Tesco. Dopiero decyzja urzędu pozwoli nam oficjalnie informować o planach dotyczących poszczególnych placówek - powiedziała portalowi czecho.pl Mariola Skolimowska, PR & Communications Manager Netto Polska.

- Zmiana właściciela sklepu nie będzie się wiązała z żadnymi utrudnieniami dla klientów, a jego pracownicy w ramach umowy przejdą do nowego pracodawcy - poinformowało z kolei portal czecho.pl Biuro Prasowe Tesco Polska.

Supermarket Tesco działa przy ulicy Legionów 83 od początku istnienia CH Stara Kablownia, czyli od 2013 roku. Warto dodać, że w związku ze zmianą właściciela supermarketów działających w ramach brytyjskiej korporacji zamknięty został hipermarket Tesco znajdujący się przy ulicy Warszawskiej w Bielsku-Białej, który nie był objęty transakcją sprzedaży do Selling Group.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.