Reklama

Wiadomości

  • 17 listopada 2020
  • wyświetleń: 4596

Bezdomny potrzebował pomocy, pomogli przechodnie i straż miejska

W minioną środę, 11 listopada czechowiccy strażnicy miejscy interweniowali w sprawie osoby bezdomnej, która potrzebowała pomocy medycznej. Mężczyzna był ubrany tylko w cienką bluzę i spodnie. Do tej sytuacji doszło na czechowickim Placu Wolności.

noclegownia
Noclegownia przy ulicy Łukasiewicza w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Google Street View


- Obserwator monitoringu miejskiego zauważył na Placu Wolności około godziny 22.00 starszego mężczyznę siedzącego na schodach, który dziwnie się zachowuje. Na miejsce został wysłany patrol SM, celem zweryfikowania zgłoszenia. Na miejscu okazało się, że mężczyzna zgłosił przechodniom, że źle się czuje i jest mu bardzo zimno - relacjonuje straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach.

Aby sprawdzić stan zdrowia mężczyzny, na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Po zbadaniu przez załogę ZRM mężczyzna został przekazany strażnikom do dalszej dyspozycji. - Funkcjonariusze przewieźli mężczyznę do noclegowni celem spędzenia nocy w ciepłym miejscu, gdyż wieczór ten był chłodny. Strażnicy podarowali bezdomnemu kurtkę zimową oraz rękawiczki - dodaje czechowicka SM.

Przypomnijmy, na początku listopada z prośbą o zwrócenie uwagi na osoby bezdomne, samotne, starsze i niepełnosprawne, które w okresie zimy pozbawione są należytego ogrzewania i pozostają w trudnej sytuacji życiowej lub przebywają w obiektach niemieszkalnych, pustostanach itp., zwrócił się do mieszkańców gminy czechowicki Ośrodek Pomocy Społecznej. Informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia można uzyskać całodobowo, dzwoniąc na bezpłatny nr 987 oraz w instytucjach działających w gminie Czechowice-Dziedzice. Numery telefonów oraz adresy podawaliśmy w artykule, który można przeczytać tutaj.

mp / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.