Wiadomości

  • 18 listopada 2020
  • wyświetleń: 2199

Wnioski do programu "Dobry start" można składać do końca listopada

Wydział Świadczeń Społecznych czechowickiego Urzędu Miejskiego poinformował, że do końca listopada rodzice uczących się dzieci mogą składać wnioski o przyznanie jednorazowego świadczenia "Dobry Start" na rok szkolny 2020/2021.

Szkoła Podstawowa nr 4
Szkoła Podstawowa nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach · fot. sp4.czechowice-dziedzice.pl


"Dobry start" to świadczenie w wysokości 300 zł, które przysługuje jednorazowo na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia 20 roku życia, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych do ukończenia 24 lat. Wsparcie przysługuje także na uczniów szkół policealnych i szkół dla dorosłych.

Wniosek o świadczenie z programu można składać drogą elektroniczną - przez stronę http://www.empatia.mpips.gov.pl, portal PUE Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej - oraz w formie tradycyjnej za pośrednictwem poczty lub bezpośrednio w urzędzie (choć w tym roku z uwzględnieniem obostrzeń sanitarnych, w jakich funkcjonują urzędy) - adresy, telefonu oraz adresy e-mail do Wydziału Świadczeń Społecznych czechowickiego Urzędu Miejskiego dostępne są tutaj.

Może go złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Dobry Start" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Dobry Start

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Dobry Start" podaj