Wiadomości

  • 18 listopada 2020
  • wyświetleń: 2801

Zaparkował na przejściu dla pieszych. Kierowca BMW ukarany mandatem

Mandat w wysokości 200 złotych otrzymał kierowca BMW, który zaparkował swój samochód na przejściu dla pieszych przy ulicy Kolejowej. Jak powiedział właściciel pojazdu, zrobił to, ponieważ "nie zauważył aby w tym miejscu było przejście dla pieszych i stanął tylko na chwilę".

Czechowicka straż miejska wzbogaciła się o nowy samochód - 07.07.2020
Samochód czechowickiej straży miejskiej, którym jest patrolowany teren gminy Czechowice-Dziedzice · fot. Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach


Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek, 16 listopada. - Strażnicy miejscy patrolując ulicę Kolejową w Czechowicach-Dziedzicach zauważyli pojazd marki BMW parkujący na całej szerokości przejścia dla pieszych, pomimo sporej ilości wolnego miejsca obok. Kierujący tłumaczył się, że nie zauważył, aby w tym miejscu było przejście dla pieszych i stanął tylko na chwilę. Przejście było oznakowane znakami pionowymi i poziomymi więc trudno było ich nie zauważyć - relacjonuje straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach.

Ta chwila kierowcę kosztowała 200 złotych, ponieważ na sprawcę nałożono mandat karny i 1 punkt za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym z art 92 kodeksu wykroczeń.

mp / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.