Wiadomości

  • 18 listopada 2020
  • 22 listopada 2020
  • wyświetleń: 8711

Będą "światła" na skrzyżowaniu Sobieskiego i Mickiewicza

Skrzyżowanie ulic Mickiewicza i Sobieskiego należy do najniebezpieczniejszych w Czechowicach-Dziedzicach. Dochodzi tam do wielu wypadków, jak np. we wtorek, 10 listopada, kiedy to potrącony został tam rowerzysta (pisaliśmy o tym tutaj). Po tym zdarzeniu postanowiliśmy spytać w czechowickim Urzędzie Miejskim, jak magistrat planuje poprawić bezpieczeństwo na tym feralnym skrzyżowaniu.

Skrzyżowanie ulic Mickiewicza i Sobieskiego w Czechowicach-Dziedzicach - 18.11.2020 · fot. czecho.pl


Według informacji, do których dotarł portal czecho.pl, w 2021 roku miasto planuje zainstalować na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Sobieskiego sygnalizację świetlną. Jak poinformowano nas w Wydziale Inwestycji i Zarządu Drogami czechowickiego Urzędu Miejskiego, w 2019 roku opracowana została dokumentacja projektowa budowy sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu. W bieżącym roku nie udało się jednak umieścić tego zadania w budżecie gminy.

Skrzyżowanie ulic Mickiewicza i Sobieskiego w Czechowicach-Dziedzicach - 18.11.2020
Skrzyżowanie ulic Mickiewicza i Sobieskiego w Czechowicach-Dziedzicach - 18.11.2020 · fot. czecho.pl


- Aktualnie zadanie jest wprowadzone do projektu budżetu gminy na rok 2021. Jak tylko budżet gminy na 2021 zostanie przez Radę Miejską przyjęty, będziemy mogli ogłosić przetarg na realizację - przekazał portalowi czecho.pl Wydział Inwestycji i Zarządu Drogami.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.