Wiadomości

  • 19 listopada 2020
  • 20 listopada 2020
  • wyświetleń: 30400

[FOTO, WIDEO] Wykolejenie pociągu w Czechowicach. Przywrócono ruch

W czwartek w nocy na stacji Czechowice-Dziedzice doszło do wykolejenia pociągu towarowego. Podróżujący koleją musieli liczyć się z poważnymi utrudnieniami. Ruch pociągów przez stację Czechowice-Dziedzice został przywrócony o godzinie 19.30.- Dzisiaj w nocy o godz. 1:20 na stacji Czechowice-Dziedzice wykoleiły się 4 wagony towarowe pociągu ze Zduńskiej Woli do Czechowic-Dziedzic. Nie było i nie ma zagrożenia dla ludzi i środowiska. Teren jest zabezpieczony. Służby techniczne pracują przy wkolejeniu wagonów. Komisja ustali okoliczności zdarzenia - informuje Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Wykolejenie pociągu towarowego w Czechowicach-Dziedzicach - 19.11.2020 · fot. czecho.pl


O godzinie 10.00 otrzymaliśmy informację, że już dwa z czterech wykolejonych wagonów zostały wkolejone. Na miejscu pracuje m.in. zespół pociągu ratownictwa technicznego. Specjalny pojazd posiada sprzęt i dźwig.

Z kolei o godzinie 13.30 zespół prasowy PKP PLK poinformował, że w Czechowicach non-stop pracuje zespół techniczny oraz pociąg ratownictwa technicznego wyposażony w dźwig PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Wkolejany jest ostatni, czwarty wagon pociągu towarowego. Po zdarzeniu w stacji doszło do uszkodzenia rozjazdów i podkładów. Usterki będą usuwane. Zaangażowana jest maksymalna liczba ludzi i sprzętu, aby sprawnie i jak najszybciej przywrócić ruch.

Wykolejony skład w Czechowicach-Dziedzicach - 19.11.2020 · fot. sid / czecho.pl


O godz. 19:30 przywrócony został ruch pociągów przez stację Czechowice-Dziedzice. Dzięki prowadzonym non stop pracom, składy mogą przejeżdżać już po jednym torze między Czechowicami-Dziedzicami a Goczałkowicami. Pociągi dalekobieżne wróciły na rozkładowe trasy. W ruchu regionalnym można podróżować bez komunikacji zastępczej.

W prace zaangażowana była maksymalna liczba ludzi i sprzętu. Po wkolejeniu wagonów i odprowadzeniu składu towarowego, konieczna była naprawa rozjazdu, aby pociągi mogły jeździć jednym torem. Teraz wykonywane będą prace przy drugim torze.

Wykolejenie pociągu towarowego w Czechowicach-Dziedzicach - 19.11.2020
Wykolejenie pociągu towarowego w Czechowicach-Dziedzicach - 19.11.2020 · fot. czecho.pl


Ruch kolejowy pomiędzy przystankiem Goczałkowice Zdrój a stacją Czechowice-Dziedzice był wstrzymany i obowiązywały zmiany w kursowaniu pociągów regionalnych i dalekobieżnych. W Sosnowcu powołany był zespół składający się z przedstawicieli PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i przewoźników, który na bieżąco zarządzał ruchem. Informacje o zmianach były na bieżąco podawane podróżnym na stacjach i przystankach oraz w pociągach.

BM, sid / czecho.pl

źródło: Koleje Śląskie, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., PKP Intercity

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.