Wiadomości

  • 19 listopada 2020
  • wyświetleń: 1996

Nieruchomość pod kontrolą

Materiał partnera:

Zarządzanie nieruchomościami obejmuje obiekty przeznaczone do zarówno celów prywatnych (mieszkania indywidualne lub całe osiedla), jak i komercyjnych (inwestycyjnych lub mieszkaniowych).

Zarządzanie nieruchomościami to prowadzenie i nadzorowanie obsługi nieruchomości. Pracę tę reguluje ustawa o gospodarce nieruchomościami. Mogą ją wykonywać osoby, które wykażą się m.in. dyplomem ukończenia studiów wyższych, w zakresie zarządzania nieruchomościami, ale także odbędą stosowną praktykę. W wyniku deregulacji zawodu w 2014 r. obecnie licencje zawodową wydaje Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami.

Zarządca nieruchomości katowice to sprawdzony partner na rynku nieruchomości. Powierzając mu swoją nieruchomość, możemy być pewni, iż oddajemy ją w dobre ręce.

Nieruchomości prywatneA obowiązki zarządcy są różne i jest ich całkiem sporo. Jednym z jego zadań jest nieruchomości jest między innymi mediacja. Bo choć mieszkanie to azyl, do którego wracamy po całym dniu pracy lub podróży marzeń, to może się zdarzyć, że kłopotliwe sąsiedztwo okaże się koszmarem. Wówczas to właśnie zarządca stara się znaleźć wspólnie z lokatorami kompromis, satysfakcjonujący obydwie strony.

Ale do obowiązków zarządcy należeć może również wsparcie przy zarządzaniu nieruchomościami prywatnymi. Jeśli nieruchomość traktujesz jako formę lokaty kapitału, zarządca pomoże stworzyć plan dla takiej nieruchomości. Zarządca zadba o twoje mieszkanie również, gdy oddasz je na wynajem. Zatroszczy się o znalezienie odpowiednich lokatorów, gdy ty będziesz w dłuższej podróży, tymczasowo zamieszkasz za granicą albo po prostu postanowisz zwyczajnie je wynająć. Wynajem pustego mieszkania to dobry i bezpieczny sposób na dodatkowy zarobek.

Nieruchomości komercyjneZarządca nieruchomości swoją opieką i zakresem obowiązków może objąć nie tylko nieruchomość prywatną, ale także komercyjną. Czy za taką zostanie uznana dana przestrzeń mieszkaniowa, zależy od podejścia właściciela i osoby zarządzającej do danego obiektu. W przypadku nieruchomości komercyjnych zarządca zadba także o kwestie związane z wszelkimi udogodnieniami w budynku - wentylacją i klimatyzacją, serwisem wind itp. Zarządca nieruchomości pomoże także znaleźć dobrego najemcę lub go utrzymać. Nawet jeśli twój lokal znajduje się w mniej popularnej części miasta, to konkurencję można prześcignąć innymi atrakcyjnymi stronami danej nieruchomości. Czy będzie to sala do zajęć sportowych, jakich w mieście jeszcze nie widziano, czy fantastyczna siłownia - zarządca pomoże ci znaleźć najlepszy sposób na wyróżnienie się. Dzięki temu wartość oferty twojej nieruchomości wzrośnie.