Wiadomości

  • 22 listopada 2020
  • wyświetleń: 3036

MRKS Czechowice-Dziedzice zachęca kibiców do pomocy Maciusiowi

Piłkarze klubu MRKS Czechowice-Dziedzice włączają się w pomoc Maciusiowi! Zachęcają każdego sympatyka piłki nożnej ze Śląska do wpłaty symbolicznej złotówki na konto zbiórki. Do akcji zaproszone są również inne kluby. Planowane są też licytacje.

Maciuś Cieślik
Maciuś też jest małym kibicem · fot. materiały prasowe


Maciek choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Ma problemy z oddychaniem, jedzeniem, brak możliwości samodzielnego funkcjonowania. Nie siada, nie chodzi, leżąc na brzuszku nie jest w stanie podnieść główki, nosi gorset, ortezy. Wszystko to w zestawie z padaczką. Wciąż jest rehabilitowany. Sytuacja Maćka jest o tyle poważna, że lek można podać jedynie do wagi 13,5 kg. Maciek waży już 13 kg. Zostało 500 gram.

Dla Maciusia Cieślika z Jankowic szansą na normalne życie jest terapia genowa nazywana najdroższym lekiem świata. Klub MRKS uruchomił specjalną zbiórkę na rzecz Maciusia "Dopóki piłka w grze": https://www.siepomaga.pl/dopoki-pilka-w-grze/.

Sympatycy piłki nożnej ze Śląska (i nie tylko) mogą włączyć się do pomocy w zebraniu kwoty 9,5 miliona złotych!

- Runda jesienna dobiega końca, bez względu na boiskowe punkty, o które oczywiście zamierzamy powalczyć, chcielibyśmy przyłączyć się do walki o zdrowie i życie Maćka. W związku z pandemią jesteśmy zmuszeni rozgrywać mecze przy pustych trybunach, chcieliśmy więc zachęcić każdego sympatyka MRKS Czechowice-Dziedzice do wpłaty "symbolicznej" złotówki na konto zbiórki, niech będzie to "bilet wstępu" do normalnego życia dla Maciusia - czytamy w komunikacie Klubu w mediach społecznościowych.

Klub MRKS Czechowice planuje też licytacje. W najbliższym czasie do wylicytowania na dedykowanej grupie na portalu Facebook trafią trzy fanty podarowane przez MRKS! Link tutaj.

Osoby zaangażowane w pomoc Maciusiowi chcą zaprosić również inne lokalne kluby piłkarskie do pomocy.

Loading...


Pieniądze można też wpłacać na główną zbiórkę:

ar / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.