Reklama

Wiadomości

  • 20 listopada 2020
  • wyświetleń: 1502

Powiat bielski przekaże pieniądze na usunięcie zniszczeń po wybuchu gazu

Powiat bielski, do którego należy również gmina Czechowice-Dziedzice, przekaże 25 tysięcy złotych na usunięcie zniszczeń po wybuchu gazu w domu jednorodzinnym, do którego doszło 16 października w Kobiernicach.

Katastrofa budowlana w Kobiernicach - 16.10.2020
Powiat bielski przekaże pieniądze na usunięcie zniszczeń po wybuchu gazu · fot. sid / czecho.pl


O tej tragedii portal czecho.pl pisał tutaj. W Kobiernicach doszło do wybuchu gazu w jednym z budynków mieszkalnych. Uległ on częściowemu zawaleniu. Spod gruzów strażacy wydobyli 6 osób. Niestety życia jednej z nich nie udało się uratować.

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej poinformowało, że powiat przekaże pomoc finansową na usunięcie zniszczeń po wybuchu. - Decyzję o przyznaniu pomocy gminie Porąbka podjęli radni powiatowi na wczorajszej sesji rady. Pieniądze pokryją część kosztów związanych z rozbiórką i usunięciem gruzu. Jak informują włodarze gminy, rozbiórka, załadunek i zagospodarowanie odpadów oszacowano na około 60 tysięcy złotych - informuje Magdalena Fritz, rzeczniczka prasowa bielskiego starostwa.

- Sytuacja finansowa samorządów nie jest łatwa, ale w obliczu ludzkiego dramatu po prostu trzeba wesprzeć poszkodowanych - mówił na sesji starosta Andrzej Płonka przypominając szczegóły zdarzenia.

mp / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.