Wiadomości

  • 13 listopada 2020
  • wyświetleń: 280

Kto może kupić tanie OC?

Materiał partnera:

Kończy Ci się ubezpieczenie samochodu i zależy Ci na obniżeniu wysokości składki? Wiele słyszysz o taniej polisie, ale nie wiesz czy oferta skierowana jest właśnie do Ciebie. Sprawdź, kto może nabyć obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne na atrakcyjnych warunkach finansowych.

Kto może kupić tanie OC?


Jeżeli zależy Ci na najtańszym ubezpieczeniu OC, masz możliwość wykupienia takiej polisy. Nie istnieją bowiem żadne ograniczenia, które nie dawałyby dostępu konkretnej grupie osób. Co prawda młodzi kierowcy muszą liczyć się ze sporo wyższymi składkami, jednak i oni mogą nabyć tanie OC.

Z czego wynikają różnice w wysokości składek?Zastanawiasz się, dlaczego jeden kierowca płaci znacznie mniej za polisę OC u tego samego ubezpieczyciela? Nie wiesz, z jakiego powodu towarzystwa ubezpieczeniowe proponują składki w mocno zróżnicowanych wysokościach - wyliczanych dla Twojego przypadku?

Różne ceny obowiązkowego OC to wynik indywidualnego ryzyka ubezpieczeniowego. Jest ono szacowane względem każdego kierowcy, a i sam sposób obliczania składki może różnić się w zależnego od ubezpieczyciela.

Ryzyko ubezpieczeniowe to ryzyko ponoszone przez towarzystwo ubezpieczeniowe, gdyby doszło do zdarzenia drogowego spowodowane przez konkretnego kierowcę. Jest ono większe szczególnie w kilku przypadkach, m.in. gdy użytkownikiem pojazdu jest młody kierowca, gdy samochód porusza się po dużych miastach, auto należy do sportowych marek i ma dużą pojemność silnika itp.

O tym, jak duże różnice mogą być w kosztach związanych z obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym przeczytasz w artykule pod adresem: https://rankomat.pl/tanie-oc.

Tanie OC - czy to się opłaca?Udało Ci się znaleźć atrakcyjną cenowo ofertę, ale masz wątpliwości? Zastanawiasz się, czy taka polisa zapewnia pełną ochronę i faktycznie zabezpieczy Cię w razie spowodowania stłuczki czy wypadku?

Pamiętaj! Obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne jest regulowane stosownymi przepisami, które określają zakres ochrony oraz sumy gwarancyjne. Zgodnie z prawem, ubezpieczyciel jest zobowiązany do przejęcia odpowiedzialności finansowej - niezależnie od tego, jak wysoką składkę płaci właściciel pojazdu.

Za OC nie ma sensu przepłacać. Jeżeli zatem masz taką możliwość, wówczas kup najtańsze ubezpieczenie komunikacyjne.

Gdzie znaleźć tanią polisę OC?Wielu kierowców popełnia błąd, decydując się na przypadkową ofertę lub pozostając u dotychczasowego ubezpieczyciela. Nie sprawdzając propozycji konkurencji, można sporo stracić. Dlatego warto poświęcić dosłownie kilkanaście minut na porównanie dostępnych możliwości.

Wcale nie musisz pozyskiwać danych samodzielnie. Z pomocą przychodzi ubezpieczeniowy serwis porównywarkowy, który udostępnia kalkulator internetowy. Jak to działa? Warto przeanalizować to na przykładzie narzędzia dostępnego pod adresem https://rankomat.pl/kalkulator/oc-ac/.

  • Wybierasz rodzaj pojazdu.
  • Uzupełniasz informacje o samochodzie.
  • Wybierasz zakres ubezpieczenia - możesz zdecydować się na samo OC, OC + AC, OC + Assistance, OC + NWW albo pełny pakiet.
  • Podajesz swoje dane.
  • Akceptujesz zgody.


Tyle. W ciągu kilku sekund otrzymujesz informację o wysokości składek u poszczególnych ubezpieczycieli. Potem nie pozostaje nic innego jak tylko wybrać najtańszą ofertę (w przypadku samego OC).

Jak jeszcze obniżyć cenę obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego?Zawsze możesz jeszcze próbować obniżyć cenę polisy OC, stosując poniższe metody. Chociaż nie w każdym przypadku będą mieć zastosowanie, warto sprawdzić.

  • Ubezpiecz pojazd jako współwłaściciel - jeśli drugim współwłaścicielem będzie osoba z wysokimi zniżkami, polisa będzie kosztować znacznie mniej.
  • Wykup OC w pakiecie z innym ubezpieczeniem - chociaż tutaj suma będzie wyższa, to cena jednostkowa okaże się niższa.
  • Zbieraj zniżki za bezszkodową jazdę - każde 12 miesięcy oznacza obniżkę zgodnie z tabelą Bonus Malus.


Pamiętaj! W przypadku OC warto kierować się głównie ceną. Pozwoli to zaoszczędzić nawet do 50%.