Wiadomości

  • 23 listopada 2020
  • 24 listopada 2020
  • wyświetleń: 5821

Sprawa palenia mebli na posesji w Zabrzegu miała swój finał w sądzie

15 października informowaliśmy Was, że jeden z mieszkańców ulicy Świerklocz w Zabrzegu palił meble na terenie swojej posesji. Do silnego zadymienia okolicy wezwano wtedy straż miejską, która nałożyła na mężczyznę mandat w wysokości 500 złotych. Mieszkaniec odmówił przyjęcia mandatu, dlatego sprawa znalazła swój finał w sądzie.

Zabrzeg: W ogrodzie palił... meble. Interweniowała straż miejska
Sprawa palenia mebli na posesji w Zabrzegu miała swój finał w sądzie · fot. Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach


Przypomnijmy, w środę, 14 października przed godziną 20.00 czechowiccy strażnicy miejscy z "Eco-patrolu" interweniowali w Zabrzegu na ulicy Świerklocz, gdzie według zgłoszenia panowało spore zadymienie. Jakież było zdziwienie funkcjonariuszy SM gdy okazało się, że mieszkaniec jednej z posesji pali w swoim ogrodzie... meble. Więcej o tej sprawie portal czecho.pl pisał tutaj.

Loading...


W sobotę, 21 listopada straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach poinformowała na swoim profilu na Facebooku, że właśnie zapadł wyrok, w którym Sąd Rejonowy w Pszczynie wymierzył grzywnę dwóm sprawcom tego wykroczenia w wysokości po 1000 złotych. Wyrok jest nieprawomocny gdyż sprawcy mogą odwołać się od wyroku Sądu.

Jeden z mieszkańców Ligoty spalał liście w swoim ogrodzie
Jeden z mieszkańców Ligoty spalał liście w swoim ogrodzie · fot. Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach


Warto również wspomnieć, że czechowiccy strażnicy miejscy nadal interweniują w sprawie palenia roślinności w ogrodach, jak na przykład w miniony czwartek, 19 listopada przy ulicy Powstańców Śląskich w Ligocie. Według zgłoszenia miało mieć tam miejsce bardzo duże zadymienie okolicy. - Osoba zgłaszająca poinformowała dyżurnego, że spalanie to ma mieć miejsce z przydomowego pieca C.O. Jednak na miejscu, jak się okazało, jeden z mieszkańców spalał zgrabione z ogrodu liście na powierzchni ziemi, które zadymiły całą okolicę. Sprawca, jak oznajmił strażnikom, wie o zakazie spalania lecz myślał, że uda mu się szybko spalić liście. Sprawca został ukarany mandatem karnym z art 191 ustawy o odpadach - relacjonuje przebieg interwencji czechowicka straż miejska.

mp / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.