Wiadomości

  • 23 listopada 2020
  • wyświetleń: 6831

[FOTO] Kończy się budowa ogrodu edukacyjno-sensorycznego przy MDK

Na ostatniej prostej jest budowa ogrodu edukacyjno-sensorycznego przy Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Jak informują nas pracownicy MDK, z obiektu mieszkańcy i turyści będą mogli skorzystać jeszcze przed końcem roku.

Kończy się budowa ogrodu edukacyjno-sensorycznego przy MDK - 20.11.2020 · fot. MDK Czechowice-Dziedzice


Nowy ogród edukacyjno-sensoryczny przy czechowickim MDK będzie nawiązywać do przemysłowego charakteru miejsca i jego historii. - Elementy edukacyjne odkrywają kolejne szczegóły lokalnego dziedzictwa. Ogród łączy kulturę z naturą, ma uczyć poprzez zabawę, integrując i łącząc pokolenia. W ramach inwestycji powstaną nawierzchnie: z kostki brukowej bez fazy, nawierzchnie mineralno-żywiczne oraz nawierzchnie sensoryczne stymulujące swoją fakturą. Teren zostanie ogrodzony oraz wyposażony w elementy małej architektury tj.: wagony towarowe, tory i budka dróżnika, podwyższone rabaty z roślinami będącymi elementami hortoterapii, elementy muzyczne, tablice komunikacyjne i informacyjne, wraz tyflografikami - poinformował portal czecho.pl Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach.

Budowa odbywa się w ramach projektu "Muzea otwarte - rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko-słowackiego", który współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

Kończy się budowa ogrodu edukacyjno-sensorycznego przy MDK - 20.11.2020
fot. MDK Czechowice-Dziedzice

mp / czecho.pl

źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj