czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 23 listopada 2020
  • wyświetleń: 1358

Zegarek do noszenia na co dzień - jaki wybrać?

Materiał partnera:

Zegarek to ważny dodatek do naszej stylizacji, ale również praktyczna rzecz codziennego użytku. Na co zwrócić uwagę, jeżeli chcemy wybrać model dla siebie?

1. Podstawowe cechy zegarka, na które warto zwrócić uwagę
2. Zegarek dla mężczyzny - o czym warto pamiętać?
3. Zegarek dla kobiety - jaki wybrać?

Podstawowe cechy zegarka, na które warto zwrócić uwagęZegarek to od wieków jedno z bardzo użytecznych akcesoriów, zarówno pod kątem mody, jak i faktycznej użyteczności. Jednocześnie każdy z nas ma inne preferencje odnośnie funkcji, jakie czasomierz powinien posiadać, dlatego warto zastanowić się nad tym aspektem zanim pójdziemy do sklepu. Najprostsze zegarki pokażą nam godzinę, a niekiedy też i dokładną datę. Jeżeli oczekujemy więcej, możemy zdecydować się na model pokazujący aktualną fazę księżyca czy dodatkową godzinę w innej strefie czasowej. Osoby lubiące trenować mogą również wybierać w modelach odpornych na wstrząsy, umożliwiających pływanie i nurkowanie bez ryzyka zalania mechanizmu czy posiadających opcję wyświetlania spalonych kalorii.

Zegarek dla mężczyzny - o czym warto pamiętać?Zegarki męskie zwykle są dosyć masywne i posiadają szeroką kopertę, przechodzącą w równie szeroki pasek. Nie jest to jednak regułą - panowie drobniejszej budowy czy po prostu o innym guście również znajdą coś dla siebie. W sytuacji, gdy na co dzień, na przykład do pracy, ubieramy się w stylu biznesowym, powinniśmy rozważyć zakup dwóch czasomierzy: eleganckiego, o klasycznym wyglądzie, przeznaczonego do noszenia z garniturem i mniej formalnego czy wręcz sportowego do używania w wolnym czasie czy do uprawiania sportu. W przypadku zegarków męskich często można wybrać pomiędzy klasycznym paskiem ze skóry a bransoletą. Oba rozwiązania są estetyczne, jednak musimy pamiętać że o skórę trzeba o wiele uważniej i dokładniej dbać, aby nie popękała ani się nie powycierała.


Zegarek dla kobiety - jaki wybrać?Panie często miewają problem nie tyle z doborem samego zegarka, co bransolety lub paska na którym się on trzyma. W przypadku bardzo drobnych dłoni i nadgarstków może być to trudne, aby czasomierz nie ześlizgiwał się ze swojego miejsca. Jeżeli mamy ten problem, zdecydowanie lepszą opcją będzie wybranie zegarka na pasku lub na plecionce steel-mesh, czyli utkanej ze stalowych nitek siateczce. Wygląda ona bardzo estetycznie, ale z drugiej strony nie obciąża naszej ręki. W przypadku zegarków sportowych dobrym rozwiązaniem jest też pasek silikonowy, który dokładnie przywiera do ciała. Podobnie jak w przypadku panów, zegarki damskie również powinno się dopasować do całokształtu ubrania, tak aby wszystko ładnie się ze sobą komponowało.