Wiadomości

  • 23 listopada 2020
  • wyświetleń: 1687

Szpital Wojewódzki ma nowy sprzęt do walki z koronawirusem

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej otrzymał ponad 400 tysięcy złotych dotacji z Samorządu Województwa Śląskiego. Pieniądze przeznaczone zostały na kupno aparatury, która pomoże w walce z SARS-CoV-2.

szpital wojewódzki
Szpital Wojewódzki ma nowy sprzęt do walki z koronawirusem · fot. bielsko.info


Łukasz Matlakiewicz, z-ca dyrektora ds. administracyjno-technicznych Szpitala Wojewódzkiego poinformował, że początkiem grudnia do bielskiej placówki powinna trafić cała aparatura, zamówiona w ramach dotacji. - W sumie wydamy 478 tysięcy złotych. Z tego siedem tysięcy to wkład własny szpitala - powiedział dyrektor.

Szpital Wojewódzki kupi nowoczesny aparat do znieczulania dla oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, a także dla innych oddziałów ssaki medyczne, zamgławiacz nadtlenkiem wodoru, dzięki któremu można skutecznie odkazić pomieszczenia oraz myjki-dezynfektory, służące do dezynfekcji sprzętu medycznego.

Dyrektor Łukasz Matlakiewicz dodał, że w ciągu najbliższych dni zainstalowany zostanie również na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii cyfrowy rentgen przyłóżkowy. - To sprzęt najwyższej klasy, który zastąpi poprzedni aparat, kupiony 20 lat temu. Nowy rentgen kosztował prawie 500 tysięcy złotych - wyjaśnił dyrektor. Rentgen kupiony został z dotacji na walkę z koronawirusem, którą Samorząd Województwa Śląskiego przyznał w kwietniu. Wówczas, pomiędzy 27 podmiotami medycznymi, rozdzielono 123 mln złotych. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej otrzymał z tej puli 3,4 mln złotych.

mp / czecho.pl

źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.