czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 24 listopada 2020
  • wyświetleń: 896

Wszystko na temat modelowania ust

Materiał partnera:

Wiele kobiet boryka się z problemem wąskich ust. Przyczyną tego może być natura lub wiek. Każda z nas marzy o pełnych, zmysłowych ustach będących symbolem kobiecości. Poza oczami, usta stanowią jedną z ważniejszych elementów twarzy. Jeśli masz kompleks małych ust i nie czujesz się wystarczająco atrakcyjna, zabieg powiększania i modelowania ust może okazać się dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Wszystko na temat modelowania ust


Na czym polega zabieg modelowania ust?Modelowanie ust jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Polega ono na iniekcyjnym podaniu kwasu hialuronowego o właściwościach zwiększających objętość, pozwalającym na modelowanie tkanki. Ponadto, jest to zabieg dzięki któremu jesteśmy w stanie ujędrnić oraz nawilżyć usta, a także uwydatnić i powiększyć, a nawet zmienić ich kształt. Pomimo tego, że zabieg powiększenia ust cieszy się ogromną popularnością, warto pamiętać, że jest on zabiegiem trudnym i wymagającym zaawansowanej wiedzy na temat anatomii twarzy oraz wymaga odpowiedniej precyzji i techniki. Przed przystąpieniem do zabiegu wskazane jest, aby poszukać doświadczonego lekarza, ponieważ nasze zdrowie i bezpieczeństwo stanowi priorytet.

Co powinnaś wiedzieć zanim przystąpisz do zabiegu modelowania ust?Podczas zabiegu modelowania ust w czerwień wargową lub w sąsiadujące miejsca podawany jest preparat usieciowanego kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy to polisacharyd, który występuje w naszym organizmie naturalnie. Nie jest on szkodliwy dla naszego organizmu, ponieważ jest on obojętny dla układu immunologicznego. Kwas hialuronowy musi być usieciowany, czyli poddany obróbce chemicznej, aby nie uległ zbyt szybkiemu rozkładowi. Im lepiej będzie on usieciowany, tym dłużej będzie utrzymywał się w tkance. Obecnie na rynku funkcjonuje wiele sprawdzonych firm produkujących tego typu preparaty. Gabinet Medycyny Estetycznej i Dermatologii Derma Point oferuje produkty firm - Restylane, Teosyal, Juvederm, które wykorzystywane są do zabiegu, zapewniają jego najwyższą jakość i bezpieczeństwo.

modelownie-ust


Dla kogo przeznaczony jest zabieg modelowania ust?Modelowanie ust kwasem hialuronowym jest zabiegiem naturalnym. Wiele kobiet decyduje się na niego ze względu na brak zadowolenia z kształtu ust, ich struktury lub kolorytu. Zdarza się, że na niezadowalający kształt ma wpływ genetyka. W tym przypadku mamy do czynienia z asymetrią lub małą objętością. Czynniki takie jak: promienie słoneczne, wahania temperatury, czy ekspozycja na wiatr przyczyniają się do nadprodukcji wolnych rodników oraz osłabienia włókien kolagenowych. Proces ten nazywamy fotostarzeniem skóry. Kolejną przyczyną potrzeby modelowania ust są zaburzenia nawilżania spowodowane niskim poziomem kwasu hialuronowego w procesie starzenia. Usta są przesuszone oraz tracą objętość. Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym pomaga odżywić usta oraz daje pożądany kształt.

Kiedy nie należy wykonywać zabiegu modelowania ust?Zabieg powiększania ust nie powinien być wykonywany u kobiet będących w ciąży oraz karmiących piersią. Ponadto, stany zapalne skóry oraz skłonność do powstawania blizn przerostowych, a także nadwrażliwość na kwas hialuronowy również stanowią przeciwwskazania do skorzystania z zabiegu. Podstawą do wykonania zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym dla bezpieczeństwa pacjenta jest indywidualna konsultacja lekarska.

Przebieg zabiegu modelowania ust i jego efekt końcowyZabieg wykonywany jest przez lekarza doświadczonego w aplikowaniu kwasu hialuronowego. Przebiega on w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym. Gabinet Medycyny Estetycznej i Dermatologii Derma Point daje swoim pacjentom możliwość wyboru skorzystania z dwóch rodzajów znieczuleń: znieczulenie przy pomocy kremu znieczulającego lub znieczulenie stomatologiczne. Nie należy panikować, kiedy podczas zabiegu wystąpi delikatne krwawienie. Bywa również, że może pojawić się uczucie rozpierania, głównie w miejscach tj. łuk kupidyna lub kontur ust. Czas trwania zabiegu wraz z konsultacją to około 1-1,5 godziny. Proces iniekcji trwa około 15 minut. Po zabiegu usta są opuchnięte oraz mogą pojawić się drobne siniaki. Opuchlizna i siniaki znikają po około 2-4 dni. Przez pierwsze kilka dni usta mogą być twarde i wrażliwe na wszelkie bodźce. Efekt końcowy widoczny jest po 7 dniach od momentu wykonania zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu warto poczekać z paleniem papierosów, piciem alkoholu oraz wysiłkiem fizycznym. Ważne jest, by pić dużo wody, dzięki czemu cząsteczki kwasu hialuronowego zostaną związane.

Współczesne kanony piękna dają wyraźny sygnał, że kobiece usta powinny być pełne i mocno zarysowane. Wiele młodych kobiet dąży do uzyskania takiego efektu, pomimo, że nie zawsze jest on konieczny. W większości jednak, na zabieg powiększenia lub modelowania ust decydują się osoby mające problemy z asymetria ust lub ich usta z wiekiem straciły swoją objętość. W takich przypadkach, zabieg modelowania ust jest dla nich idealnym rozwiązaniem. Dzięki temu, że zabieg jest mało inwazyjny oraz daje szybki efekt, kobiety mogą cieszyć się jędrnością, objętością oraz uczuciem nawilżenia ust. Cała twarz wygląda na wypoczętą i dużo młodszą.

Zachęcamy do skorzystania z oferty Gabinetu Medycyny Estetycznej i Dermatologii Derma Point. Jeśli są Państwo zainteresowani zabiegiem modelowania ust zapraszamy na indywidualną konsultację lekarską.