Wiadomości

  • 24 listopada 2020
  • 25 listopada 2020
  • wyświetleń: 2233

Stoki narciarskie będą otwarte przy ścisłym rygorze sanitarnym

Protokół sanitarny wypracowany wspólnie z branżą narciarską został zaakceptowany we wtorek, 24 listopada, przez Główny Inspektorat Sanitarny. Stoki narciarskie i turystyczne będą otwarte w sezonie zimowym 2020/21 przy ścisłym reżimie sanitarnym, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom.

narty, zima
Stoki narciarskie będą otwarte przy ścisłym rygorze sanitarnym


- Jako resort gospodarczy, musimy uwzględniać decyzje dotyczące ochrony zdrowia i życia Polaków. Będziemy w tej kwestii wykorzystywać doświadczenie innych europejskich krajów - powiedział szef MRPiT Jarosław Gowin po konsultacjach z branżą. I dodał: - Dziękuję partnerom: branży narciarskiej i GIS za owocną współpracę.

Ministerstwo podkreśla, że celem wdrażanych procedur jest zwiększenie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników (obsługi), gości / klientów oraz osób przebywających na terenie stacji turystyczno-narciarskich, zorganizowanych terenów narciarskich oraz kolei linowych i wyciągów narciarskich. Na uwadze rządzący mają także minimalizowanie ryzyka zakażenia pracowników / obsługi oraz gości / klientów.

MRPiT podkreśla, że celem jest także kompleksowe działanie przeciwepidemiczne dostosowane do etapu zaawansowania stanu epidemii. Wytyczne zostały podzielone na 4 części:
  • Zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom / obsłudze.
  • Zapewnienie bezpieczeństwa na terenie zorganizowanych terenów narciarskich, kolei linowych i wyciągów narciarskich oraz stacji turystyczno-narciarskich.
  • Procedury zapobiegawcze: podejrzenie zakażenia SARS-CoV-2 u pracowników / obsługi.
  • Procedury postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia SARS-CoV-2 u gościa / klienta.


Więcej: https://www.gov.pl/web/rozwoj-praca-technologia/stoki-narciarskie

BM / czecho.pl

źródło: Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj