Wiadomości

  • 25 listopada 2020
  • wyświetleń: 8977

Zuchwała kradzież: Stowarzyszenie pozbawione sprzętu muzycznego

Stowarzyszenie "Widzę Inaczej" działa od 2017 roku i zajmuje się pomocą na rzecz osób z dysfunkcją wzroku. W jego ramach działa zespół "Audio Cases", który posiada salę prób w Domu Chemika przy ulicy Barlickiego. Niestety, w miniony weekend skradziono stamtąd sprzęt muzyczny znacznej wartości, należący do grupy.

Zuchwała kradzież: Niewidomi pozbawieni sprzętu muzycznego · fot. Stowarzyszenie "Widzę Inaczej"


Do włamania do sali prób zespołu "Audio Cases" doszło w terminie od 19 do 23 listopada - zgłoszenie o kradzieży policja otrzymała w poniedziałek przed południem. Jak powiedział portalowi czecho.pl asp. szt. Roman Szybiak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, skradziono nagrzewnicę powietrza, instrumenty muzyczne oraz uszkodzono instalację grzewczą. - Straty szacujemy na 13 tysięcy złotych - powiedziała naszemu portalowi Dagmara Tomiczek, prezes stowarzyszenia "Widzę Inaczej". Sprawą zajmuje się Komisariat Policji w Czechowicach-Dziedzicach. Co zostało skradzione? Lista na poniższym zdjęciu.

Zuchwała kradzież: Niewidomi pozbawieni sprzętu muzycznego
Zuchwała kradzież: Niewidomi pozbawieni sprzętu muzycznego · fot. Stowarzyszenie "Widzę Inaczej"


O zespole "Audio Cases" oraz stowarzyszeniu "Widzę Inaczej" portal czecho.pl informował w reportażu z 2018 roku, który dostępny jest tutaj. Liderem zespołu jest Marek Cieślar, niewidomy od dziecka muzyk. Kalectwo nie przeszkadzało mu jednak w tworzeniu muzyki, więc kiedy sześć lat temu znajomy zaproponował założenie zespołu Pan Marek chętnie na to przystał.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.