Wiadomości

  • 28 listopada 2020
  • 1 grudnia 2020
  • wyświetleń: 3709

W tym roku mniej ozdób świątecznych na ulicach gminy

Epidemia koronawirusa sprawiła, że uboższe o dochody są budżety polskich gmin i miast. Samorządy poszukują oszczędności w każdych sferach swojej działalności, między innymi w ograniczeniu dekorowania swoich ulic ozdobami bożonarodzeniowymi. Postanowiliśmy spytać w czechowickim magistracie, czy również nasza gmina ograniczy w tym roku budżet na ozdoby świąteczne.

Czechowice-Dziedzice, zima, święta, ratusz, urząd
Plac Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


- Decyzję o tym, by w tegorocznym sezonie świąteczno-noworocznym mocno ograniczyć świąteczne iluminacje podjęliśmy już dawno temu, przy okazji tworzenia projektu budżetu gminy. Nie będzie ozdób na słupach oświetleniowych w ciągach ulic. Pozostaną tylko te na rondach, skwerach i Placu Jana Pawła II. Pozwoli to znacznie ograniczyć koszty, które wynikają nie tylko z opłat za energię elektryczną - większość oświetlenia to przecież energooszczędne diody LED, ale również z kosztownej operacji montażu, a następnie demontażu świątecznych ozdób, co wymaga m.in. użycia samochodu z podnośnikiem - wyjaśnia Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.