Wiadomości

  • 27 listopada 2020
  • 28 listopada 2020
  • wyświetleń: 2662

"Bądźmy odpowiedzialni!" Ważny apel szpitala do pacjentów

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej apeluje o odpowiedzialne zachowanie do osób, które korzystają z pomocy poradni specjalistycznych. - Pacjenci powinni przychodzić na wyznaczoną godzinę. Nie ma potrzeby, aby zjawiali się w poradni wcześniej, narażając siebie i innych na ryzyko infekcji - powiedziała Sabina Bigos-Jaworowska, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego.

szpital wojewódzki
"Bądźmy odpowiedzialni!" Ważny apel szpitala do pacjentów · fot. bielsko.info


Dyrektor podkreśliła, że lekarze, diagności, rehabilitanci i pozostały personel medyczny przestrzegają reżimu sanitarnego, który ma zapobiec zakażeniu SARS -CoV-2. Trzeba jednak przypomnieć, że bardzo dużo zależy od pacjentów, którzy codziennie przychodzą po pomoc.

Terminy i godziny wizyt zaplanowano tak, aby ograniczyć liczbę osób przebywających w poradni, w tym samym czasie. - Tłok sprzyja rozprzestrzenianiu się SARS -CoV-2. W takiej sytuacji na zakażenie koronawirusem narażamy nie tylko siebie, ale także innych oczekujących na wizytę - powiedziała Sabina Bigos-Jaworowska. Dodała, że w zatłoczonych miejscach nie ma możliwości zachowania odpowiedniego dystansu społecznego, który znacznie zmniejsza możliwość zakażenia nie tylko SARS -CoV-2, ale także np. wirusem grypy.

W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej działają wszystkie, specjalistyczne poradnie. Rygorystyczne przestrzeganie środków ostrożności przez lekarzy, a także pozostały personel medyczny chroni przez zakażeniem SARS -CoV-2. Lekarze, pielęgniarki położne i pozostały personel medyczny wyposażeni są w środki ochrony osobistej: maski, gogle, rękawiczki i kombinezony. Na bieżąco odbywa się również dezynfekcja pomieszczeń i szpitalnej aparatury.

mp / czecho.pl

źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.