Wiadomości

  • 28 listopada 2020
  • wyświetleń: 3225

Górny Las: radny pyta o powstanie kładki nad potokiem Rakówka

Członek czechowickiej Rady Miejskiej, Jerzy Bożek, wystosował do władz miasta zapytanie w sprawie budowy kładki nad potokiem Rakówka w Górnym Lesie. Na interpelację radnego odpowiedział Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic.

Spacer po Czechowicach Górnych, część druga
Górny las: Radny pyta o powstanie kładki nad potokiem Rakówka · fot. Piotr Kuboszek


- Przez cenny obszar przyrodniczy jakim jest Górny Las, przebiega bardzo ładna ścieżka, którą można pokonać pieszo i na rowerze. Łączy ona ul. Potoczną (odnoga Wiślanej Trasy Rowerowej) z ulicą Lipowską lub z ul. Do Gajówki - czytamy w interpelacji Jerzego Bożka.

- Przeszkodą, aby swobodnie pokonać ten odcinek, jest potok Rakówka. Mając na względzie poprawę poruszania się na tym odcinku coraz liczniejszej grupy pieszych i rowerzystów, proszę Pana Burmistrza o decyzję, która spowoduje wybudowanie nad potokiem Rakówka kładki. Koszt budowy tej kładki nie powinien stanowić przeszkody, aby zrealizować tę inwestycję, ważną dla potrzeb rekreacji pieszej i rowerowej mieszkańców - zauważa członek czechowickiej Rady Miejskiej.

Na interpelację radnego odpowiedział Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic. - W odpowiedzi (...) informuję, że budowa wnioskowanej kładki dla rowerzystów i pieszych w ciągu działki gminnej przebiegającej w części przez teren Lasów Państwowych, nie może zostać w najbliższym roku zrealizowana z powodu braku środków finansowych. Należy również dodać, że zadanie tego rodzaju kwalifikowane jest jako wydatek inwestycyjny, wymaga opracowania dokumentacji projektowej, uzyskania pozwolenia wodnoprawnego oraz uzgodnienia z administracją lasów. Mając na względzie ograniczone Środki
budżetowe, aktualnie nie jest możliwe przychylenie się do interpelacji Radnego
- poinformował samorządowiec.

mp / czecho.pl

źródło: BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.