Wiadomości

  • 28 listopada 2020
  • 13 grudnia 2020
  • wyświetleń: 6801

[WIDEO] Pierwszy teledysk Lyonnera po premierze na YouTubie

Lyonner, czyli mieszkający w Ligocie Marcin Zuber, wcześniej znany był jako Gremlin. Teraz powraca i prezentuje teledysk, który ujrzał światło dzienne pod nową nazwą wykonawcy. Wideo do utworu kręcono w Bielsku-Białej.

Utwór "Uznani" jest częścią historii znanych nam wykonawców z Polski, jak i ze Stanów Zjednoczonych. Wideoklip jest dostępny na kanale LyonnerVEVO.Szukaj Lyonnera w social mediach:
Website: https://www.hiphop-lyonner.com/
Facebook: https://www.facebook.com/HipHopLyonner/
Instagram: https://www.instagram.com/hiphop_lyonner/
Twitter: https://twitter.com/HipHopLyonner

O LyonnerzeMarcin Zuber to polski wokalista i autor tekstów, wykonawca muzyki rap, rock, pop, dubstep, reggae. Występował w zespołach: SK8, Elo Eberligo oraz Ulicy Głos. Obecnie działa solowo. Obecny jest na scenie od kilkunatu lat. Współpracował wcześniej m.in. z takimi wykonawcami jak: Bas Tajpan, Allrounda, Napoleon Tsar (Senegal), Sokollo, Majlo, Hesik (CeHa, Dwie Twarze), Dezel (PDZ), Peite, Shuras (PDZ), Beoka (PDZ), Smok (Nakład Kontrolowany), Haende, Dj Hwr i Dj Wróbson.

W październiku 2006 roku wspólnie z Wichurą i Puszkinem (kolegami ze szkoły) założył zespół pod nazwą SK8. W kolejnym roku grupa nagrała pierwszy utwór. Pomimo tego, SK8 zostało rozwiązane, a Lyonner rozpoczął pracę nad utworami solowymi. W tym samym czasie nawiązał kontakt z czechowickim zespołem PDZ - Przyjaźń, Duma, Zaufanie. W 2009 roku rozpoczął współpracę z grupą Nakład Kontrolowany i Smokiem, właścicielem studia o nazwie "Dom Latających Tracków". W tym samym roku Lyonner nagrał utwór "Wspomnienie", poświęcony pamięci zmarłego w 2007 roku przyjaciela. Po odsłuchaniu tego kawałka z Lyonner’em skontaktował się Majlo, co zaowocowało pierwszym wspólnym utworem pod tytułem "Szacunek Bliźnich". W 2011 muzycy założyli skład Elo Eberligo, który potem zmienił nazwę na Ulicy Głos. W tym samym roku obydwaj gościnnie wystąpili u beatmakera i rapera Haende w utworze "Czas".

W 2012 roku zapadła decyzja o stworzeniu wspólnie z Majlo płyty pod tytułem "Z Życia Wzięte". Utwory były nagrywane przede wszystkim w 3/4 Underground Studio (m.in. singiel "Najważniejsi", który muzycy zaprezentowali 24 sierpnia w Radiu Bielsko)[1]. Krążek nie został jednak ukończony z powodu przeprowadzki Majlo. Jeszcze w 2011 roku Lyonner nagrał utwór "Życie naszą pasją", do którego gościnnie dograł się Smok. Do tego kawałka powstał też pierwszy teledysk Lyonner’a[2].

W 2013 roku oficjalnie zakończył działalność zespół Ulicy Głos. Równocześnie Lyonner podjął decyzję o samodzielnym dokończeniu płyty "Z Życia Wzięte". Bity do części piosenek (w tym także singli "Uczucie"[3] oraz "Walcz o Swoje"[4]) przygotował Sokollo. Do pomocy Lyonner zaprosił Bas Tajpana i Napoleona Tsar’a z Senegalu. 8 kwietnia 2015 roku światło dzienne ujrzał pierwszy solowy album Lyonner’a - "Z Życia Wzięte", w całości nagrany w bielskim 3/4 Underground Studio. Na płycie pojawiło się 20 utworów. 24 października 2016 roku album został zarejestrowany w ZPAV (Związek Producentów Audio Video) i od tam tej pory, jest tzw. krążkiem legalnym. W kwietniu 2017 roku, raper zgłosił swój utwór do konkursu który organizowała wytwórnia z Nowego Jorku - Bentley Records. Po dwóch miesiącach dostał odpowiedź i 24 czerwca podpisał z nimi kontrakt.

BM, mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.