Wiadomości

  • 29 listopada 2020
  • wyświetleń: 769

Jakie szkolenia biznesowe dla firm w Czechowicach-Dziedzicach?

Materiał partnera:

Czechowice-Dziedzice: firmy z naszego regionu powinny inwestować w szkolenia biznesowe. 90 proc specjalistów od rekrutacji twierdzi, że umiejętności miękkie będą decydować o sukcesie na rynku. Jak wybrać dobre szkolenie sprzedażowe, menedżerskie, czy z pracy zespołowej? Jakiej firmie szkoleniowej powierzyć rozwój swoich pracowników? Przeczytaj nasz poradnik.

87 proc. firm doświadcza braków w umiejętnościach miękkich pracowników lub oczekuje problemów z ich brakiem w ciągu kilku lat - wynika z badań cytowanych na stronie firmy Delta Training, a przeprowadzonych przez firmę doradztwa strategicznego McKinsey & Company.

Natomiast w raporcie LinkedIn, biznesowym serwisie społecznościowym, możemy przeczytać, że największe braki kompetencyjne dotyczą komunikacji. Zaraz za nią są umiejętności zarządzania zespołem i przywództwo.

Duże firmy amerykańskie tracą średnio 47 miliardów dolarów w ciągu roku z powodu braku szkoleń z umiejętności miękkich, co przekłada się na mniejszą efektywność pracowników. Po prostu opłaca się inwestować w dobre szkolenia biznesowe.

Jak firma buduje swoją renomę dzięki szkoleniom biznesowym?Wraz z rozwojem rynku, firmy i pracownicy również muszą ewoluować. To nie tylko buduje osobistą ścieżkę kariery pracownika, ale także poprawia biznesowe wskaźniki firmy i pozytywnie wpływa na satysfakcję z pracy. Pracownicy są bardziej zaangażowani, doceniają firmę i dobrze o niej mówią na rynku. A to z kolei powoduje, że do firmy aplikują coraz lepsi kandydaci. Firma buduje swoją renomę dzięki inwestowaniu w szkolenia biznesowe.

Dlaczego warto wynająć zewnętrzną firmę szkoleniową?Większość organizacji, również w Czechowicach-Dziedzicach, decyduje się na outsourcing szkoleń biznesowych, korporacyjnych. Pozwala to skupić się na codziennych operacjach biznesowych, a nie na prowadzeniu długich sesji szkoleniowych. To po prostu opłacalny wybór. Ponadto zatrudnienie zewnętrznej firmy szkoleniowej zapewnia większą wiedzę specjalistyczną, daje szerszą perspektywę, a uczestnicy szkoleń mogą czuć się bardziej swobodnie i więcej wyciskać ze szkoleń biznesowych.

Zanim wyślesz zapytanie do firm szkoleniowych, zdiagnozuj potrzeby swojej organizacji, działu, zespołu. Czy może zespół jest drążony przez konflikt, rozsiewane plotki, nieporozumienia? Można temu zaradzić organizując szkolenie szyte na miarę. A może pracownicy nie są zaangażowani i nie przejawiają inicjatywy? To też powód do przeprowadzenia szkolenia biznesowego.

Prosty przepis na wybór profesjonalnej firmy szkoleniowejNajlepsze firmy szkoleniowe, takie jak chociażby Delta Training, wsłuchują się w potrzeby organizacji, opracowują strukturę szkolenia i przedstawiają jasno efekty, czyli czego możesz się spodziewać po szkoleniu. Wybierając profesjonalną firmę szkoleniową zwróć uwagę na jej rynkowe doświadczenie, sprawdź jakie ma rekomendacje. No i chyba najważniejsze, czyli na czym opiera swoje know-how szkoleniowe. - Nasze rozwiązania szkoleniowe opieramy na ekonomii behawioralnej, psychologii biznesu i wieloletnim doświadczeniu na rynku. Myślę, że takie podejście jest źródłem naszego sukcesu - mówi Piotr Juszczak, partner w firmie szkoleniowej Delta Training. - Wiemy, jakie mechanizmy działają, co z czego wynika. Opierając się wyłącznie na indywidualnym doświadczeniu trenera, nie mielibyśmy tej wiedzy - dodaje Juszczak z Delta Training. Firma specjalizuje się właśnie w szkoleniach biznesowych dla firm. Projektuje szkolenia menedżerskie, szkolenia sprzedażowe oraz dotyczące współpracy w zespole.