czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 listopada 2020
  • wyświetleń: 3966

500 złotych mandatu za palenie plastikowych śmieci i gazet

500 złotych mandatu otrzymał mężczyzna, który na powierzchni ziemi jednej z firm w Czechowicach Południowych palił plastikowe śmieci, gazety i inne odpady. Interweniowali strażnicy miejscy z eco-patrolu.

Reklama

500 złotych mandatu za palenie plastikowych śmieci i gazet
500 złotych mandatu za palenie plastikowych śmieci i gazet · fot. Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach


Do zdarzenia doszło w miniony piątek, 27 listopada około godziny 9.00. Patrol straży miejskiej udał się na ulicę Legionów w Czechowicach Południowych, gdzie według zgłoszenia na terenie jednej z firm miało miejsce palenie śmieci na powierzchni ziemi.

- Po przybyciu na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Stwierdzili spore ilości już spalonych odpadów plastikowych, gazety, dokumenty i inne. W okolicy unosił się gryzący i nieprzyjemny zapach. Strażnicy nałożyli na sprawcę mandat karny w wysokości 500 złotych - relacjonuje straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach.

Mężczyzna próbował początkowo targować się z funkcjonariuszami - mówił, że może przyjąć mandat maksymalnie w kwocie 200 złotych. Został pouczony o prawie do odmowy. Sprawa zostanie skierowana do Sądu Rejonowego w Pszczynie.

Loading...

mp / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.