Wiadomości

  • 30 listopada 2020
  • wyświetleń: 1861

Cięcie laserowe - jak przebiega i dlaczego warto je wybrać?

Materiał partnera:

Cięcie laserem to jeden z najlepszych sposobów na uzyskiwanie blachy o precyzyjnie wyznaczonym kształcie. Dodatkowo laser umożliwia wielokrotne powtarzanie cięcia, co sprawia, że możliwa jest produkcja seryjna wybranych elementów. Dowiedz się więcej o wycinaniu laserem.

1. Cięcie laserem - zasada działania
2. Dokładność cięcia laserem
3. Optymalizacja procesu cięcia laserem

Wycinanie laserowe blach jest obecnie coraz częściej wybierane zamiast innych technik wycinania. Laser jest dokładny, pozwala uzyskać równe krawędzie oraz ułatwia tworzenie elementów o tych samych wymiarach i kształtach. Co jeszcze warto wiedzieć o cięciu laserowym?

Cięcie laserem - zasada działaniaCięcie laserem polega na wykorzystaniu silnej wiązki laserowej na niewielkiej powierzchni blachy. Moc lasera jest bardzo wysoka, dlatego dochodzi do przecięcia blachy w miejscu, na które oddziaływał promień. Dzięki temu cięcie laserem jest wyjątkowo dokładne.

Ze względu na zróżnicowanie wiązek laserów cięcie blach odbywa się kilkoma metodami. Wśród najważniejszych technik wycinania laserem wyróżnia się odparowanie, wypalanie, tworzenie pęknięć oraz topnienie połączone z wydmuchiwaniem.

Dokładność cięcia laseremDokładność cięcia laserem jest znacznie wyższa niż w przypadku cięcia standardowymi metodami. Wycinanie laserem daje możliwość precyzyjnego wykrawania nawet niewielkich i skomplikowanych detali. Dzięki temu bez trudu tworzy się elementy o identycznym kształcie bez względu na wielkość serii. Powtarzalność sprawia, że koszty wycinania laserem są niskie przy jednoczesnym zachowaniu najwyżej jakości. Dokładność cięcia jest tak wysoka, że zachowanie jej na podobnym poziomie przy innej metodzie wycinania blach jest praktycznie niemożliwe.

Dzięki laserom w firmach takich jak Fabryka 4x4 perfekcyjnie wycina się nie tylko elementy z blachy, ale również z innych materiałów. Cięcie laserem jest dzięki temu uniwersalną technologią, która znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle.

Optymalizacja procesu cięcia laseremW cięciu laserowym blach optymalizuje się cały proces wytwarzania poszczególnych elementów, by maksymalnie wykorzystać surowiec. Arkusz blachy jest cięty w taki sposób, by ograniczyć odpady materiału. Dzięki optymalizacji procesu cięcia, technologia laserowa jest ceniona przez zamawiających, którym zależy na obniżaniu kosztów produkcji. Co ważne, programowaniem lasera do cięcia różnych elementów zajmują się wykwalifikowani pracownicy, dlatego proces jest odpowiednio zoptymalizowany bez względu na wielkość serii, kształt wycinanych elementów i rodzaj blachy.