Wiadomości

  • 30 listopada 2020
  • wyświetleń: 876

Mobilne panele akustyczne: zastosowanie, charakterystyka i zalety rozwiązania

Materiał partnera:

Coraz częściej dbamy o akustykę pomieszczeń, aby uzyskać czysty dźwięk lub komfortowe miejsce do pracy. Praktycznym i bardzo wygodnym rozwiązaniem będą mobilne panele akustyczne, które znajdziemy w ofercie firmy Akustonic.com. Firma oferuje możliwość wykonania produktu o dowolnych parametrach i rozmiarze.

Zastosowanie mobilnych paneli akustycznychPanele oferowane przez firmę Akustonic.com są dość często wykorzystywane do adaptacji akustycznej perkusji w studiu nagrań. Podczas gry lub nagrywania materiału muzycznego kontrola poziomu głośności instrumentów jest niezwykle istotna. Żaden instrument nie powinien bowiem zagłuszać pozostałych. Perkusja jest dość głośnym instrumentem, który może doprowadzić do zagłuszenia innych dźwięków lub wokalu. Koniecznym okaże się zatem oddzielenie poszczególnych dźwięków od siebie. Dobrym rozwiązaniem jest zakup parawanu akustycznego izolującego perkusję i pozwalający zachować odpowiednią akustykę pomieszczenia. Parawany akustyczne wykorzystuje się również w trakcie koncertów. Mobilne panele akustyczne można wykorzystać również w przypadku innych instrumentów: pianina, chórów lub instrumentów dętych. Nasze nowoczesne rozwiązanie docenią również właściciele i pracownicy firm. Mowa głównie o biurach typu open space lub call center. Rozmowny kolega z biurka obok dość często może przeszkadzać w pracy i wpływać na jej efektywność. Nasze mobilne panele akustyczne można wykorzystać do oddzielenia części pomieszczenia, np. w celu odbycia ważnej rozmowy. Produkt jest również rozwiązaniem w przypadku głośnego remontu lub ruchliwej ulicy.

Charakterystyka produktów Akustonic.comKażdy nasz produkt został dokładnie przemyślany i zaprojektowany w taki sposób, aby działał skutecznie i poprawiał akustykę pomieszczeń. Mobilne panele akustyczne są odporne na czynniki chemiczne oraz ogień. Wpływa to bezpośrednio na komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo użytkowników. Do produkcji użyliśmy materiałów wysokiej jakości gwarantujących redukcję pogłosu, zniekształceń dźwięku oraz uniknięcie odbijania fal. Nasze panele są bardzo stabilne dzięki wykorzystaniu grubej płyty meblowej. Wypełniliśmy ją specjalną wełną mineralną charakteryzującą się szerokopasmową absorpcją dźwięku. Konstrukcja została pokryta włókniną zmniejszającą pylenie i tkaniną obiciową w wybranym kolorze. Panele możemy wykonać na Państwa specjalne zamówienie i dopasować ich kolor oraz kształt do potrzeb pomieszczenia. Zestaw zawiera panel, podstawę z kółkami i wkręty. Akustonic.com służy również pomocą na każdym etapie realizacji zlecenia.

Jakie są zalety mobilnych paneli akustycznych?Największą zaletą rozwiązania jest właśnie mobilność, czyli możliwość przestawienia paneli w dowolne miejsce. Dzięki kółeczkom nie trzeba ich montować do ściany, co również jest bardzo doceniane przez klientów. Mobilne panele akustyczne to prosty sposób na skuteczną adaptację akustyczną pomieszczenia i oddzielenie konkretnych stref w pokoju. Klienci doceniają mnogość zastosowań, czyli możliwość wykorzystania paneli w biurze, domu czy salach nagrań. Na uwagę zasługuje także skuteczność dzięki wykorzystaniu wełny mineralnej najwyższej jakości. Panele akustyczne mogą stanowić ozdobę pomieszczenia dzięki możliwości wyboru wielu kolorów lub stworzeniu własnego oryginalnego produktu.