Wiadomości

  • 1 grudnia 2020
  • 6 grudnia 2020
  • wyświetleń: 8166

Leśny: Pieniądze na remont dworca PKP są zabezpieczone

Wczoraj informowaliśmy, że Lewica złożyła w Sejmie projekt budżetu Polski na 2021 rok. Pomysły wpisane do dokumentu, ważne dla naszego regionu, jak np. remont czechowickiego dworca PKP, przedstawił poseł Przemysław Koperski. W kwestii remontu stacji kolejowej ważne informacje przekazał naszemu portalowi Wojciech Leśny, członek czechowickiej Rady Miejskiej z ramienia PiS.

PocztowkazCzechowic,,Czechowice,CzechowiceDziedzice,Dworzec,PocztowkazCzechowic,PolskazDrona,Pocią
Leśny: Pieniądze na przebudowę dworca PKP są zabezpieczone · fot. Wojciech


Jak informowaliśmy wczoraj, poseł Lewicy Przemysław Koperski przedstawił projekt budżetu Polski, w którym znalazły się dwie kwestie ważne dla Czechowic-Dziedzic - likwidacja dołów kwasowych na terenie byłej rafinerii oraz remont czechowickiego dworca PKP. Na tę drugą kwestię parlamentarzysta chce przeznaczenia 28,5 mln złotych.

W kwestii remontu stacji kolejowej ważne informacje przekazał naszemu portalowi Wojciech Leśny, członek czechowickiej Rady Miejskiej z ramienia PiS. - Z ogromnym zdumieniem przeczytałem, jakie pomysły ma poseł Koperski. Zwłaszcza jego propozycja w temacie dworca w Czechowicach-Dziedzicach wymaga sprostowania. Poseł Koperski po raz kolejny wprowadza mieszkańców naszego miasta w błąd. Po raz pierwszy było to w kampanii prezydenckiej, kiedy wraz ze swoim kandydatem odwiedził Czechowice-Dziedzice i na tle dworca domagał się finansowania jego rewitalizacji. Dziś domaga się w budżecie na 2021 rok odnalezienia 28,5 miliona na ten cel. Dokładanie taka kwota została zabezpieczona w programie Ministerstwa Infrastruktury dotyczącego rewitalizacji dworców PKP - podkreśla Wojciech Leśny.

dworzec kolejowy
Dworzec kolejowy w Czechowicach-Dziedzicach · fot. czecho.pl


- Czechowicki dworzec rzutem na taśmę został włączony w ten program dzięki staraniom lokalnych działaczy i wówczas posła, a dziś Ministra Rolnictwa Grzegorza Pudy. Obecnie na ostatniej prostej są prace projektowe, które wykonuje firma z Poznania. Firma, która ma spore doświadczenie w tego typu inwestycjach, a dworzec w Czechowicach jest kolejnym obiektem, który poznańscy projektanci mają w swoim portfolio - dodaje radny.

- Zgodnie ze stanowiskiem burmistrza naszego miasta poza Izbą Pamięci w budynku znajdzie się Ośrodek Pomocy Społecznej. Ostatnie konsultacje z panią Renatą Buryłło, dyrektor naszego OPS odbyły się końcem listopada i projektanci uzyskali potrzebne informacje do zakończenia swoich prac. Poznańska firma w pierwszym kwartale 2021 roku powinna zakończyć swoją pracę, co pozwoli na rozpisanie przetargu na wykonanie inwestycji. Co ważne, finansowanie na ten cel jest zabezpieczone i zgodnie ze stanowiskiem PKP SA i Ministra Infrastruktury, w razie, gdyby środki okazałyby się niewystarczające, możemy liczyć na dodatkowe wsparcie z budżetu państwa - zwraca uwagę samorządowiec.

czechowicedziedzice,dziedzice,dworzec,peron,stacja,wiata,fotodnia,instagram
Dworzec PKP w Czechowicach-Dziedzicach


- Dodać należy, że poza wspomnianą Izbą Pamięci oraz OPS-em, w budynku nadal działać będzie przychodnia. Nie wiem, czy poseł Koperski celowo wprowadza opinię publiczną w błąd, czy jego niewiedza wynika z krótkiego stażu poselskiego. Mam nadzieję jednak, że w przyszłości dołoży większych starań przekazując informacje rzetelne i takie, które nie będą wprowadzać niepotrzebnie zamętu - podsumowuje Leśny.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.