czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 grudnia 2020
  • 6 grudnia 2020
  • wyświetleń: 2309

Czechowicki PKM bez podwyżki cen biletów od 1 stycznia 2021 roku

W miniony piątek, 27 listopada informowaliśmy, że od 1 stycznia 2021 roku, decyzją Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, podwyższeniu ulegną ceny biletów bielskiego MZK. W komentarzach pod tym artykułem pojawiły się zapytania naszych czytelników, czy ceny biletów zwiększy również czechowicki PKM. Zapytaliśmy o to przewoźnika z naszej gminy.

autobus, pkm, linia 3
Czechowicki PKM bez podwyżki cen biletów od 1 stycznia · fot. Grzegorz Macura / PKM Czechowice-Dziedzice


- Mając na uwadze pojawiające się pytania informujemy, że Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach nie wprowadzi podwyżki cen biletów od 1 stycznia 2021 roku - czytamy w komunikacie czechowickiego przewoźnika.

- Obecnie, tak jak wszyscy operatorzy komunikacji miejskiej przeżywamy trudne chwile wynikające z wprowadzonych ograniczeń w przemieszczaniu się. Pandemia COVID-19 bardzo mocno uszczupliła nasze przychody. Niemniej jednak, dzięki realnemu wsparciu ze strony władz miasta spółka może działać bez większych zakłóceń - podkreśla PKM

- Zdajemy sobie sprawę, że głębsze sięganie do portfeli naszych pasażerów to ostateczność, dlatego podjęliśmy decyzję o niewprowadzaniu podwyżki cen biletów od Nowego Roku. Chcielibyśmy jednak zaznaczyć, że cały czas obowiązują i w najbliższym czasie zapewne będą obowiązywać restrykcje związane z pandemią COVID-19 i dlatego musimy się liczyć z tym, że w przyszłym roku sytuacja finansowa spółki znacząco nie poprawi się. Dlatego będziemy na bieżąco monitorować sytuację i nie wykluczone, że będziemy zmuszeni w trakcie roku 2021 podnieść ceny biletów - podsumowuje spółka.

W tym kontekście warto odnotować, że cena biletów czechowickiej komunikacji miejskiej pozostaje niezmienna od 1 maja 2012 roku.

mp / czecho.pl, źródło: PKM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.