czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 grudnia 2020
  • wyświetleń: 4167

Zakażenia i kwarantanny nie zgłosimy już do Sanepidu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Już nie do sanepidu, tylko centralnie. Wszystkie sprawy związane z COVID-19 mieszkańcy powiatu bielskiego i Bielska-Białej powinni zgłaszać poprzez infolinię lub elektronicznie. Jest to efekt wprowadzenia systemu SEPIS (Platforma Informatyczna Inspekcji Sanitarnej) i dotyczy to całego kraju.

Reklama

koronawirus
Zakażenia i kwarantanny nie zgłosimy już do Sanepidu · fot. pixabay.com


Wszystkie sprawy związane z COVID-19 zgłaszamy dzwoniąc pod numer infolinii + 48 222 500 115 lub online poprzez formularz na stronie internetowej. Chodzi o zgłoszenie pozytywnego wyniku na koronawirusa albo informację o bliskim kontakcie z osobą zakażoną. Aby sprawę zgłosić przez formularz trzeba mieć tzw. Profil Zaufany. Można go szybko założyć np. za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Jak informuje dr Jarosław Rutkiewicz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bielsku-Białej, takie zgłoszenie można wypełnić także za kogoś, jeśli dana osoba nie radzi sobie z tym. W związku z powyższym, wszelka korespondencja osób indywidualnych dotycząca COVID-19, kierowana bezpośrednio na adres e-mailowy PSSE w Bielsku-Białej, nie będzie rozpatrywana.

Co ważne, nie dotyczy to zgłoszeń i wiadomości ze szkół i przedszkoli oraz szpitali. Przedstawiciele tych instytucji nadal w sprawach związanych z pandemią kontaktują się z sanepidem.

Pozostałe sprawy kierowane do PSSE w Bielsku-Białej z zakresu zadań statutowych (zapobiegawczy nadzór sanitarny, higiena pracy, higiena komunalna, higiena żywności i żywienia, higiena dzieci i młodzieży oraz epidemiologia) będą rozpatrywane w trybie kodeksu postępowania administracyjnego.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bielsku-Białej informuje, że czas odpowiedzi na otrzymane zgłoszenia, w związku z bardzo dużą ilością rozpatrywanych spraw, może być wydłużony.

mp / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj